Psychologiczne Odbicie

| Dodano: 8 luty 2018 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Spokojna praca w sklepie spożywczym, weekendy za miastem u babci, miłość do ukochanych zwierzaków oraz imprezy w towarzystwie znajomych...

Tak mogłoby w dalszym ciągu wyglądać poukładane życie dwudziestopięcioletniej Luizy, gdyby nie spotkanie z dawno niewidzianym Konradem. Znajomy składa jej interesującą propozycję. Ciekawość sprawia, że Luiza przychodzi do tajemniczej agencji, w której pracuje Konrad. Wbrew zdrowemu rozsądkowi bohaterka wchodzi w świat mafii i przestępców, zostając tajną agentką. Z pomocą przydzielonego jej partnera szybko poznaje specyfikę swojej pracy, a niebezpieczny klimat kolejnych misji ma w sobie coś strasznie pociągającego. W dziewczynie narasta problem braku akceptacji samej siebie, swojej inności... Na swojej drodze spotyka przystojnego Ivana, angażującego się w nieprzewidywalną znajomość z agentką, tylko czy wystarczy mu determinacji, by poznać prawdziwą Luizę. Pod wpływem rudowłosego Ivana, bohaterka mierzy się z własnymi demonami, znacznie potężniejszymi niż zmaterializowani przestępcy, z którymi ma do czynienia w pracy. Czy Luiza będzie w stanie się przed nim otworzyć, zaufać i w efekcie się zmienić? Kiedy wszystko zmierza w dobrym kierunku, okazuje się, że oboje mają przed sobą tajemnicę...

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/psychologiczne-odbicie ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Psychologiczne Odbicie"

Opinia

Awatar użytkownika

Podsumowując, Maskarada całkiem przyzwoicie pisze, ma fajny styl. Czyta się to lekko, szybko.   W ogólnym rozrachunku trochę szkoda. Całkiem przyzwoity pomysł; akcja i romans w tle- to mógłby być bestseller! Niestety dla mnie całość jest niedopracowana, jakby napisana na kolanie. Gwóźdź do trumny to brak korekty (autorka odmówiła); błędy stylistyczne, ortograficzne!, rzeczowe (pomylone imiona). Autorka zapowiada kolejne 'księgi'.  Ja proponuję usiąść na spokojnie i zredagować część pierwszą. Pociągnąć wątek pracy; czym dokładnie zajmuje się ta agencja i rozbudować dialogi wewnętrzne- zbudować jeszcze raz bohaterkę. Na ten moment to książka dla nastolatek, dojrzały czytelnik oczekuje na więcej. Maskarado; trochę ciężkiej pracy i Psychoskok nie zdąży z dodrukiem Twoich dzieł, taki będzie na nie popyt. Jak na razie 3/5 :)

https://patriseria.blogspot.com/2018/05/recenzja-maskarada-psychologiczne.html

28 maj 2018 08:42

Opinia

Sensacja w wydaniu... psychologicznym ;)

Awatar użytkownika

Ciekawa książka. Troszkę thriller, troszkę sensacja, troszkę psychologii, całość okraszona dowcipem i poczuciem humoru, fajnie poprowadzona pierwszoosobowa narracja... Czytało się super :) I czytało się do tego bardzo szybko, i to nie tylko z racji tego, że książka ma jedynie 202 strony; czytało się szybko, bo to dobra książka ;)
W tle fabularna sensacja, a mianowicie tajemnicza agencja, w której pracę podejmuje główna bohaterka, lawirująca w nowej zawodowej rzeczywistości po, nieraz mocno niebezpiecznych, zakamarkach przestępczego świata (ale wcale nie po "złej" stronie barykady)... a na pierwszym planie sprytnie wpleciony w fabułę wątek główny pt. "co skrywa się we wnętrzu każdego z nas i jak poznać samego siebie" ;) ... Wątek ten jest naprawdę szalenie ciekawy, i to nie tylko patrząc na tę konkretnie książkę, ale patrząc globalnie. A dzięki takim książkom... fajnie jest go (dla samego siebie) zgłębiać ;)
Wniosek można wysnuć po lekturze taki, że każdy z nas ma jakieś jasne i mroczne strony... Może nawet każdy z nas jest w jakimś sensie utajonym psychopatą? ;) ... Wniosek drugi - odpowiednie okoliczności i odpowiedni ludzie mogą wydobyć z nas to, o czym sami nie mieliśmy pojęcia. A jak już to wydobędą (lub gdy samo z siebie wszystko wypłynie z nas na powierzchnię)... kwestią zaufania i pokonania strachu jest to, czy pozwolimy zarówno innym jak i samym sobie na poskromienie własnych demonów... Odwieczny dylemat w relacjach międzyludzkich: zaufać? ... dać szansę? ... zobaczyć co jest za zakrętem tej drogi, czy zawrócić? ... ;) Nic nie zdradzę, ale warto było doczytać tę książkę do końca ;)
Polecam!
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/04/psychologiczne-odbicie-maskarada.html

24 kwiecień 2018 08:40

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl