Psychologiczne Odbicie

| Dodano: 8 luty 2018 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Spokojna praca w sklepie spożywczym, weekendy za miastem u babci, miłość do ukochanych zwierzaków oraz imprezy w towarzystwie znajomych...

Tak mogłoby w dalszym ciągu wyglądać poukładane życie dwudziestopięcioletniej Luizy, gdyby nie spotkanie z dawno niewidzianym Konradem. Znajomy składa jej interesującą propozycję. Ciekawość sprawia, że Luiza przychodzi do tajemniczej agencji, w której pracuje Konrad. Wbrew zdrowemu rozsądkowi bohaterka wchodzi w świat mafii i przestępców, zostając tajną agentką. Z pomocą przydzielonego jej partnera szybko poznaje specyfikę swojej pracy, a niebezpieczny klimat kolejnych misji ma w sobie coś strasznie pociągającego. W dziewczynie narasta problem braku akceptacji samej siebie, swojej inności... Na swojej drodze spotyka przystojnego Ivana, angażującego się w nieprzewidywalną znajomość z agentką, tylko czy wystarczy mu determinacji, by poznać prawdziwą Luizę. Pod wpływem rudowłosego Ivana, bohaterka mierzy się z własnymi demonami, znacznie potężniejszymi niż zmaterializowani przestępcy, z którymi ma do czynienia w pracy. Czy Luiza będzie w stanie się przed nim otworzyć, zaufać i w efekcie się zmienić? Kiedy wszystko zmierza w dobrym kierunku, okazuje się, że oboje mają przed sobą tajemnicę...

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/psychologiczne-odbicie ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Psychologiczne Odbicie"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka „Psychologiczna odbicie” jest nie tylko zaawansowanym portretem psychologicznym głównej bohaterki – dziewczyny odważnej, postępującej jedynie według swoich własnych schematów, z pewnymi skłonnościami psychopatycznymi. To także po części opowieść o każdym z nas, bo nie ma na tym świecie chyba nikogo, kto nie borykałby się z jakimiś trudnościami, cieniami przeszłości czy lękiem o przyszłość. Język książki jest wprost genialny, trudno oderwać się od lektury, a każdy kolejny rozdział trzyma w napięciu. Wielkie brawa należą się także za świetną kreację postaci – silne charaktery, niepoddające się w walce z przeciwnościami losu lubię najbardziej. Jedynym minusem książki są liczne błędy, co zapewne wynika z faktu, iż autorka zrezygnowała z korekty wydawnictwa. Ta skaza jednak nie psuje całego obrazu powieści, którą mimo wszystko jestem szczerze zachwycona.


http://dlalejdis.pl/artykuly/psychologiczne_odbicie_recenzja

16 kwiecień 2018 11:54

Opinia

Awatar użytkownika

Powieść „Psychologiczne Odbicie” jest dowcipna, inteligentna, z dobrze poprowadzoną pierwszoosobową narracją. Jest to znakomite studium złożoności ludzkiej psychiki i dążenia do zrozumienia własnego siebie. Z czym nie każdy potrafi się uporać.

Autorce „Psychologicznego Odbicia” udaje się sprawić, że czytelnik bezwiednie przeskakuje z planu akcji do psychiki Luizy. Z zapartym tchem czeka na to, jaką tajemnicę skrywają przed sobą główni bohaterowie, która zamiast ich rozdzielić, jeszcze bardziej połączy.

Szczerze polecam

13 marzec 2018 12:41

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy