Nie ufaj nikomu

| Dodano: 8 luty 2018 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Pozycja, na którą składają się różnorodne wątki i w której splatają się problemy od jednostkowych do społecznych.

Owo połączenie tworzy jednak spójną całość, wartościową zwłaszcza dlatego, że będąc powieścią w gruncie rzeczy sensacyjną, nie traci z horyzontu innych perspektyw. I tak zazębiają się ze sobą wątki erotyczne, rodzinne, kryminalne, egzystencjalne, gangsterskie – by wymienić tylko niektóre spośród wielu. Dzieje bohatera, Vasilija, poznajemy od początku, od historii jego rodziców. Jego zawiłe losy tłumaczą poszczególne rysy osobowości, która sama w sobie jest bardzo ciekawie zarysowana – bohater jest bowiem postacią w najwyższym stopniu niejednoznaczną, zarówno w wymiarze etycznym, jak i charakterologicznym. To postać, którą nieustannie kształtuje wielokulturowy tygiel, w jakim się obraca. Czynnikiem inspirującym wszelkie działania Vasilija jest zadanie, które sam sobie narzucił – oddawanie złoczyńców w ręce sprawiedliwości. Fabułę ponadto kształtuje podążanie za tajemniczym symbolem, który przewija się przez lwią część życia bohatera. Czy jednak uda mu się rozwiązać dręczącą go zagadkę...?

Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Kuźnia Literacka, Worldbysabina, Książkowy świat wyobraźni

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/nie-ufaj-nikomu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nie ufaj nikomu"

Opinia

Awatar użytkownika

Nie ufaj nikomu" to książka należąca do gatunku książek sensacyjnych i kryminału. Z zasady powinna to być lektura z wartką i w miarę możliwości oryginalną akcją oraz przewrotnymi wydarzeniami, które zachęcą czytelnika do zagłębienia się w opisywanej historii.
Wasilij to główny bohater tej powieści, był w wojsku, jest przestępcą, później rozprawia się z wrogami.  Postać głównego bohatera  przedstawiona jest w formie super bohatera, który potrafi przechytrzyć nawet najbardziej wykwalifikowanych ochroniarzy i najgroźniejszych bandytów, złodziei,   łotrów, gangi mafijne oraz każdego im podobnego  . Jeśli potrzebujesz czegoś lekkiego z zarazem z wartką akcją, która rozwija się z każdą nowo przeczytaną kartką powieści to  polecam dla zrelaksowania się, co całym tygodniu pracy.
https://ksiazkimaleiduze.blogspot.com/2018/05/recenzja-nie-ufaj-nikomu_11.html

15 maj 2018 07:29

Opinia

Awatar użytkownika

Filip Lewicki wykonał kawał świetnej roboty. Stworzył książkę, która choć jest przepełniona dynamiczną akcją i nie pozwala nam na chwilę oddechu, to mimo wszystko nie przytłacza czytelnika. Język i styl pisarza idealnie wpasował się w życie wojowniczego Vasiljego pozwalając nam stać się bacznym obserwatorem działań łowcy głów.

,,Zaufanie. Prosty przykład: gdy koń ci ufa, nie zrzuci cię z siodła przy sześćdziesięciu
kilometrach na godzinę. Zaufanie to odwaga. Jednak działa tak samo, jak w relacjach z ludźmi, wchodzi po schodach, a zjeżdża windą. Niczym zapałka, drugi raz jej nie zapalisz. Trzeba sobie zapracować na końskie zaufanie i pielęgnować je przez cały czas."


https://worldbysabina.blogspot.com/2018/05/patronat-medialny-nie-ufaj-nikomu-filip.html

7 maj 2018 08:56

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku