Nie ufaj nikomu

| Dodano: 8 luty 2018 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Pozycja, na którą składają się różnorodne wątki i w której splatają się problemy od jednostkowych do społecznych.

Owo połączenie tworzy jednak spójną całość, wartościową zwłaszcza dlatego, że będąc powieścią w gruncie rzeczy sensacyjną, nie traci z horyzontu innych perspektyw. I tak zazębiają się ze sobą wątki erotyczne, rodzinne, kryminalne, egzystencjalne, gangsterskie – by wymienić tylko niektóre spośród wielu. Dzieje bohatera, Vasilija, poznajemy od początku, od historii jego rodziców. Jego zawiłe losy tłumaczą poszczególne rysy osobowości, która sama w sobie jest bardzo ciekawie zarysowana – bohater jest bowiem postacią w najwyższym stopniu niejednoznaczną, zarówno w wymiarze etycznym, jak i charakterologicznym. To postać, którą nieustannie kształtuje wielokulturowy tygiel, w jakim się obraca. Czynnikiem inspirującym wszelkie działania Vasilija jest zadanie, które sam sobie narzucił – oddawanie złoczyńców w ręce sprawiedliwości. Fabułę ponadto kształtuje podążanie za tajemniczym symbolem, który przewija się przez lwią część życia bohatera. Czy jednak uda mu się rozwiązać dręczącą go zagadkę...?

Patronat medialny nad książką objęli: Kulturalne rozmowy, Recenzje Agi, Kuźnia Literacka, Worldbysabina, Książkowy świat wyobraźni

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/nie-ufaj-nikomu ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nie ufaj nikomu"

Opinia

"NIE UFAJ NIKOMU" - SENSACYJNY, POLSKI DEBIUT

Awatar użytkownika


Historię głównego bohatera, Vasilija, poznajemy od (!) historii jego rodziców. Nie jest to zabieg bezcelowy – dzięki temu autor pozwala nam choć trochę, od początku, zrozumieć różnorodność, niejednoznaczność w myśleniu, w zachowaniach bohatera ( przez cała książkę ewoluuje i zmienia się ), którego od samego początku coś dręczy – jakaś zagadka, podąża za jakimś symbolem. Celem życia Vasilija jest łapanie złych ludzi i oddawanie ich w ręce wymiaru sprawiedliwości ( jak amerykańscy „łowcy głów” ) - taki współczesny „bohater”, Robin Hood – choć nie zawsze był takim prawym człowiekiem.

Dowiadujemy się, że Vasilij pochodzi z Polski, gdzie się urodził i wychowywał – ale w najgorszym z możliwych, okresie – komuna, głęboka komuna. Obowiązkowa służba wojskowa, pierwsza miłość, przeciw której stają rodzice, pierwsza misja wojskowa – jak najdalej od ukochanej ( dzięki staraniom rodziców ).. A później – „ratowanie” świata przed mafią i gangami narkotykowymi, terrorystami i wymierzanie sprawiedliwości według swojego sumienia i światopoglądu. Powrót do Polski i do ukochanej Lily, rozpad ich związku.. I wątek, który mnie w tym wszystkim zaskoczył: samotne ojcostwo i wychowywanie syna na kolejnego, takiego jak on – samotnego wilka walczącego ze złem. I więcej Wam nie powiem – musicie sięgnąć po debiut autorski Filipa Lewickiego „Nie ufaj nikomu”. To książka, która wciąga od pierwszych stron, powoduje czytanie z zapartym tchem i otwartymi ustami. Jest na tyle dynamicznie czy nie da się przy niej nudzić.

http://www.kosmetykipanidomu.pl/2019/07/nie-ufaj-nikomu-sensacyjny-polski-debiut.html 

1 pażdziernik 2019 11:10

Opinia

Awatar użytkownika

Nie Ufaj Nikomu to książka z gatunku sensacyjno kryminalnym
Lektura z wartą oryginalną akcją z głównym bohaterem o imieniu Wasilij. Były wojskowy jest groźnym przestępcą, później on rozprawia się z wrogami Akcji trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Są także gangi mafijne Książka jest dobrze napisana za co ma u mnie duży plus Fabułę ponadto kształtuje podozaniem za tajemniczym symbolem, który przewija się przez cześć życia naszego bohatera . Czy uda mu się rozwiązać dręczącego zagadkę? W świecie brudnych i brutalnych? NIE UFAJ NIKOMU książka godna polecenia moja ocena to 10 /10 Za tak przyjemny spędzony czas
https://www.instagram.com/p/BwzT5uVB_JS/ 

30 kwiecień 2019 13:54

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl