Opinie o książce: "Wiara, Nadzieja, Miłość"

Okładka
Diana jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum. Trudny okres, niby jeszcze człowiek nie jest dorosły lecz już nie dziecko. Moment przejścia okazał się być dla niej zgubny. Dziewczyna ma problemy z emocjami. Boi się otworzyć na ludzi. Jest typem szarej myszki, która nawet jedynej zaufanej przyjaciółce Jowicie nie jest w stanie zdradzić wszystkich swoich uczuć. Kiedy nowo poznany chłopak ośmieszył ją w Internecie, próbuje znaleźć powód, bo przecież w ogóle jej nie znał. Szuka winy w sobie. Postanawia zmianę. I tutaj zaczyna się historia. Z pozoru niewinna przemiana zmienia się w zagrażającą życiu chorobę. Diana wraz z traconymi kilogramami...

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka z Przystanku szczęścia
(anonimowy)


Po przeczytaniu ostatniej strony odnosi się wrażenie, że jednak dobro wygrywa. Że wiara w drugiego człowieka i jego dobre serce pomoże wtedy, gdy sami w to nie wierzymy. Zawsze, nawet w najgorszych sytuacjach jest wyjście i znajdzie się ktoś, kto nam pomoże uwierzyć w siebie. 
Warto wierzyć w lepsze jutro i czekać z nadzieją na tę prawdziwą miłość!


„Wiara, Nadzieja, Miłość” nie jest łatwą lekturą. Jest to wręcz szokująca historia nastolatki, która tylko pragnęła stać się lubiana i akceptowana przez otoczenie.

https://przystanekszczescia.blogspot.com/2019/03/wiara-nadzieja-miosc-monika-jagodzinska.html 


6 marzec 2019 08:55

Opinia

Awatar użytkownika
Natalia Celmer
(anonimowy)

Książka mnie zachwyciła i pochłonęła już od pierwszych stron. Autorka porusza bardzo trudny temat samoakceptacji i przemocy psychicznej wśród nastolatków. Niestety w dzisiejszych czasach w dobie mediów społecznościowych ten problem jeszcze bardziej przybrał na sile. Nastolatki mierzą się z nierealnym kanonem piękna, wszystkie chcą być fit nawet za cenę własnego zdrowia.Główna bohaterka powieści Diana musi mierzyć się z negatywnymi opiniami swoich rówieśników. Przez swój trochę pełniejszy wygląd jest wyszydzana przez innych, niestety przemoc psychiczna której doświadcza nie ogranicza się tylko do murów szkoły. Jej skala jest znacznie większa, bo dotyczy również życia internetowego. Autorka doskonale oddała obraz stanu psychicznego dziewczyny. Początkowo problemy z relacjami społecznymi są dla Diany bodźcem do zmian. Zmienia swoje podejście do odżywiania i zaczyna więcej uwagi zwracać na sport. Niestety granica między radością z osiągniętych rezultatów a presją, by nadal utrzymać ten stan zbyt mocno się zaciera. Przez co dziewczyna traci kontrolę. Diana zaczyna zmagać się z jednym z najczęstszych problemów obecnych nastolatków z anoreksją, a w późniejszym etapie z bulimią.Książka Wiara Nadzieja Miłość to opowieść o walce z własnymi słabościami, o zaakceptowaniu samego siebie, a także o tym, że nigdy nie jest za późno na zmiany.Bardzo się cieszę, że ta powieść powstała i że porusza tak trudny temat. Książkę powinni przeczytać nie tylko ludzie młodzi, ale przede wszystkim ich rodzice, by móc w porę zareagować gdy zajdzie taka potrzeba. Psycholog i Psychiatra to już ostateczność pierwszą rzeczą którą potrzebuje zagubiony nastolatek to rozmowa i wsparcie bliskich, by wiedział, że jego sprawy są dla kogoś ważne i że ma wokół siebie ludzi, którzy go kochają i wspierają, warto o tym pamiętać.

recenzja pochodzi z bloga 
https://naticzyta.blogspot.com/2019/01/wiara-nadzieja-miosc.html 

10 styczeń 2019 13:35

Opinia

Awatar użytkownika
Halmanowa
(anonimowy)

Powieść porusza, wzbudza wiele emocji i skłania do refleksji. Historia Diany na długo zostaje w pamięci czytelnika, podsuwając mu od czasu do czasu różne przemyślenia. Sama jestem zaskoczona, jak duży wpływ wywarła na mnie ta książka. Niewątpliwie w młodziutkiej autorce Monice Jagodzińskiej tkwi duży potencjał i z zainteresowaniem będę śledzić jej dalsze literackie losy. Wiarę, Nadzieję, Miłość polecam osobom, które lubią powieści obyczajowe traktujące o sprawach trudnych i nieoczywistych, miłośnikom literatury młodzieżowej oraz wszystkim, bez względu na wiek, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej na temat zaburzeń odżywiania i zachowań, jakie przejawiają osoby na nie cierpiące.
http://www.halmanowa.pl/2018/08/wiara-nadzieja-miosc-monika-jagodzinska.html

13 sierpień 2018 07:36

Opinia

Awatar użytkownika
Monika Pawlak
(anonimowy)

Życie bywa okrutne i tutaj widać to jak na dłoni. Dziewczynka, która powinna skupić się na nauce, musi swoją uwagę poświęcać na szyderstwa, które są kierowane w jej stronę. Dlaczego tak jest, że osoby, które ważą troszkę więcej od nas, są postrzegane jako gorsze? Wygląd nie świadczy o tym, jakimi jesteśmy ludźmi. Wciąż o tym zapominamy i nie potrafimy uczulać na ten fakt innych. Historia Diany zatacza troszkę inne koło i pomimo tego, że jej wybranek zadrwił z niej, to ona nie popadła w depresję i nie załamała się, a wręcz przeciwnie. To właśnie zmotywowało ją do zmian w życiu. Wiedziała, że albo teraz, albo nigdy. Zaczęła ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. Nie ma tutaj rezygnacji z marzeń i postawionych sobie celów, ale moc pozytywnego myślenia, determinacja i chęć życia. To właśnie zobaczymy dzięki głównej bohaterce.

Podsumowując całą lekturę, jest to pozycja, którą warto przeczytać niezależnie od wieku. Przekazuje wartości, o których często zapominamy. Mówi nam o akceptacji samego siebie, kulturze, tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Szczególnie człowieka, który „odstaje” troszkę od reszty i walczy z jakimiś problemami czy chorobami. Tacy ludzie potrzebują naszej szczególnej uwagi, ale tej pozytywnej oraz wsparcia i dobrego słowa, a nie krytyki i poniżenia. Ta historia pokazuje, że warto iść przed siebie pomimo wszystko i nie poddawać się. Polecam gorąco.

http://dlalejdis.pl/artykuly/wiara_nadzieja_milosc_recenzja

28 maj 2018 08:50

Opinia

"Nigdy nie jest za późno, by uwierzyć."- "Wiara, nadzieja, miłość"

Awatar użytkownika
Paulina Balcerzak
(anonimowy)

Monika Jagodzińska potrafi czarować słowem. Czytając jej powieść, nie da się od niej oderwać. Pisze tak płynnie i lekko, że nie zdajemy sobie sprawy, że już jesteśmy w połowie powieści. Ja nie mam pojęcia jak autorka to robi, ale ja chce jak najwięcej jej książek!
Podsumowując "Wiara, nadzieja i miłość" to naprawdę dobra powieść. Czyta się ją z zawrotną prędkością, pochłania ona bez reszty i zmusza do przemyśleń nad naszym zachowaniem. To kolejna powieść tej autorki, która na długo pozostaje w pamięci czytelników!

http://citeofbooks.blogspot.com/2018/05/278-nigdy-nie-jest-za-pozno-by-uwierzyc.html

14 maj 2018 07:40

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy