Iluminacja wieku młodością zroszonego

| Dodano: 14 grudzień 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Iluminacja Wojciecha Noszczyka to zaskakująca współczesna realizacja postulatów, które głosili już moderniści. Tekst rozpada się na kilka części i planów, a każdy z nich staje się odrębną całostką w ramach tego niewielkiego objętościowo utworu. Najbłahsza scena urasta tu do rangi małego językowego arcydzieła, autor cyzeluje każde zdanie, na poziomie stylistycznym nawiązując przewrotnie do estetyzmu. Szata słowna jest tym samym bardzo wyszukana, wytrwały i ambitny czytelnik powinien jednak odnaleźć w przedzieraniu się przez kolejne misterne konstrukcje lingwistyczne (nierzadko paradoksalne czy wręcz oksymoroniczne) intelektualną przyjemność. Narracja oscyluje pomiędzy stylem wysokim a niskim. Zaskakujące zestawienia ożywiają niejednokrotnie zastane związki wyrazowe i na owo balansowanie na granicy prozy poetyckiej, a także niesłychane bogactwo językowe wskazać można jako na największe zalety Iluminacji.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/iluminacja-wieku-mlodoscia-zroszonego ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Iluminacja wieku młodością zroszonego"

Opinia

Ta historia odciska piętno na umyśle Czytelnika

Awatar użytkownika


Ze swojej strony dodam jeszcze, że podczas lektury Iluminacji mogą zdarzyć się momenty w których poczujesz się być może nieco zgorszony. Może być też tak, że  zadasz sobie pytanie – „dlaczego?”, albo mówiąc nieco kolokwialnie  - „jak on może tak mówić?” – być może tak będzie. Wszystkie te odczucia mogą towarzyszyć Ci podczas lektury tej książki, ale ... warto. Być może tak jak ja po przeczytaniu Iluminacji Wieku Młodością Zroszonego poczujesz się nieco  wstrząśnięty, zmieszany.. ale gwarantuje Ci, że nie możesz przejść obok tej historii obojętnie. Ta historia odciska piętno na umyśle Czytelnika zachęcając do refleksji nad otaczającą nas rzeczywistością


Dziękuję Wydawnictwu Psychoskok za możliwość przeczytania a Was kochani, zachęcam do sięgnięcia po Iluminacje Wieku Młodością Zroszonego autorstwa Wojciecha Noszczyka – warto!

https://zatrzymachwileulotne.blogspot.com/2018/02/kto-nie-boi-sie-prawdy-iluminacja-wieku.html

26 luty 2018 08:19

Opinia

Awatar użytkownika

Książka opowiada o procesie ewolucji umysłu oraz emocji na skutek zderzenia się z absurdalnie wulgarnym środowiskiem, w które przypadkowo wkroczył główny bohater. Z każdą chwilą zagłębiania się on w agresywne otoczenie, zmienia się i dokonuje przerażającego, bulwersującego odkrycia.
Fabuła jest spójna i ściśle ukierunkowana na konkretne aspekty. Oprócz relacji międzyludzkich, problemu uczucia, jest jeszcze świadomość własnej egzystencji w brutalnym świecie.
To wszystko składa się na makabryczne wnioski i opisy dramatycznych scen. Czytelnicy, którzy szukają mocnej literatury nie zawiodą się, natomiast pozostali dla których bezpośrednia i wulgarna czasem szata literacka jest problemem, mogą nie zgadzać się z poglądami prezentowanymi przez autora. Jednakże całość jest dostatecznie wyważona, klarowna i dokładnie wyjaśnia poglądy opisywane w treści utworu.

17 styczeń 2018 12:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl