Mój mąż drwal

| Dodano: 14 grudzień 2017 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka w lekki i humorystyczny sposób opowiada o perypetiach rodziny, w której -chcąc nie chcąc – wszystko kręci się wokół ojca, który wykonuje zawód drwala. To książka o ludziach, którzy żyją w specyficzny sposób, w sposób zupełnie inny, niż dyktują aktualne trendy. I świetnie się dzięki temu mają. A może jest to książka o tym, jak wspaniałe dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”? A może o tym, jak to jest być żoną przedstawiciela tej grupy zawodowej? Wszystkie te opisy zawierają sporo prawdy, bo opinie bohaterów na temat ich odczuć i jestestwa przeplatają się na stronach książki wielokrotnie. „Mój mąż drwal” to pozycja lekka i łatwa w odbiorze, a jednocześnie posiadająca głębokie przesłanie. W połączeniu z prostym językiem stanowi doskonałe oderwanie się od trudów codzienności w przypadku starszych odbiorców i lekcję podstawowych wartości dla młodszych czytelników.

Patronat nad książką objęły: Miasto Przeworsk, Autorzy365.pl, Nowa Gazeta Leśna, firmylesne.pl, ortopedia-przeworsk.pl, Las-Trak, Tylko magia słowa... - blog recenzencki

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/moj-maz-drwal ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Mój mąż drwal"

Opinia

MÓJ MĄŻ DRWAL - PATRON MEDIALNY [RECENZJA PRZEDPREMIEROWA]

Awatar użytkownika

Książka w lekki i humorystyczny sposób opowiada o perypetiach rodziny, w której -chcąc nie chcąc – wszystko kręci się wokół ojca, który wykonuje zawód drwala. To książka o ludziach, którzy żyją w specyficzny sposób, w sposób zupełnie inny, niż dyktują aktualne trendy. I świetnie się dzięki temu mają. A może jest to książka o tym, jak wspaniałe dzieciństwo może mieć dziecko „człowieka lasu”? A może o tym, jak to jest być żoną przedstawiciela tej grupy zawodowej? Wszystkie te opisy zawierają sporo prawdy, bo opinie bohaterów na temat ich odczuć i jestestwa przeplatają się na stronach książki wielokrotnie.„Mój mąż drwal” to pozycja lekka i łatwa w odbiorze, a jednocześnie posiadająca głębokie przesłanie. W połączeniu z prostym językiem stanowi doskonałe oderwanie się od trudów codzienności w przypadku starszych odbiorców i lekcję podstawowych wartości dla młodszych czytelników.
1. OKŁADKA  Możecie się zapierać, ale tutaj okładka zwróciła moją uwagę na lekturę. Gdy przeczytałam tytuł, opis i jeszcze raz zerknęłam na szatę graficzną - od razu chciałam poznać treść tej lektury. Byłam ciekawa co kryje się na kartach powieści i wierciłam dziurę w brzuchu Pani Justyny z Wydawnictwa, aż przesłała mi ebook'a przedpremierowo i zgodziła się na Patron Medialny. Na pewno będzie ładnie wyglądać na zdjęciach, miło się na nią patrzy. To pierwszy powód, ale nie najważniejszy, dlaczego musicie po nią sięgnąć. 
2. ZŁOTE RADY DLA OSÓB POTRAFIĄCYCH PRZYPALIĆ NAWET WODĘ  Autorka wplotła przepis między innymi na Jajecznicę drwala czy na Najlepszy rosół na świecie. I kilka innych. Oczywiście wszystko okropione humorem, ale mimo wszystko przydatne! Jajecznicę powinien każdy potrafić przyrządzić, ale są osoby, które uciekają jak najdalej, gdy maja zabrać się za robienie czegokolwiek. Także... dzięki tej powieści jajecznica czy rosół nie jest taki straszny i spokojnie możecie sięgnąć po lekturę by móc nauczyć się podstawowej zupy z której powstać może pomidorowa, krupnik czy ogórkowa. :) 
3. STYL  Jest to debiut autorki, a więc nie powinniśmy mieć wygórowanych wymagań. Niemniej jednak Pani Anna posługuje się na tyle prostym i lekkim piórem, że można w bardzo szybkim czasie poznać całą historię. Warsztat może nie jest na tyle dopracowany, który mógłby się równać z Katarzyną Puzyńską, Leonem Wiśniewskim, ale jest na tyle przejrzysty, że nie sprawi Wam kłopotów podczas czytania. Poza tym, wierzę w to, że jeżeli autorka zacznie pisać coraz więcej to i warsztat na pewno będzie się kształcił i będzie coraz lepszy. 
4. HUMOR  Cała powieść dostarczy Wam na pewno więcej niż jeden uśmiech. Jest to książka inna od pozostałych, o której ja nie powiedziałabym, że jest taka jak inne. To coś lekkiego, z której bije realność. Nie wiadomo czego się spodziewać na następnej stronie. Z pewnością dostarczy Wam wiele radości i umili wieczór lub dwa.
5. CAŁOKSZTAŁT  Uważam, że jest to lektura niecodzienna, która może Was skusić swoją...prostotą. Nie wymaga od czytelnika głębokiej uwagi, rozmyślań nad wartościami. Daje Wam swobodę i chwilę relaksu po męczącym dniu. Jestem pewna, że struktura powieści Wam się spodoba. Nie posiada miliona stron, więc sądzę, że dość szybko pochłoniecie stronice recenzowanej lektury.  A więc reasumując, chciałabym Wam z całego serca polecić te powieść. Mam nadzieję, że spodoba się Wam, a ja będę mogła spać spokojnie - bo ją zaakceptujecie. :)  Należy do grona lekkich, niezobowiązujących lektur, na którą każdy ma ochotę, ale nie zawsze. Więc proszę Was, by następną taką książką była właśnie debiutancka "Mój mąż drwal"
https://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2018/01/moj-maz-drwal-patron-medialny-recenzja.html

22 styczeń 2018 07:53

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy