Wileńszczyzna w miniony czas

| Dodano: 14 grudzień 2017 | Dodana przez: Jowita Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Życie dwóch rodzin, żyjących na Wileńszczyźnie od pokoleń, zostaje zakłócone przez wielką politykę. Lata okupacji, a po wojnie zmiana granic Polski i repatriacje, oddziałują bezpośrednio na ich losy. Zdarzenia śmieszne przeplatają się z dramatycznymi, ludzie wpadają w wiry historii, zakochanym nie sprzyja czas, rodziny się rozdzielają, o narodowości decyduje wola urzędnika… Opowiadania obejmują okres drugiej wojny światowej i czasy powojenne, do początku lat siedemdziesiątych. Starsi czytelnicy wrócą pamięcią do własnych przeżyć, młodsi poznają fragment naszej historii, widzianej oczami zwykłych ludzi. Ta historia dalej się toczy…

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/wilenszczyzna-miniony-czas ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wileńszczyzna w miniony czas"

Opinia

Kresy i Wilno

Awatar użytkownika

Bardzo sympatyczna powieść regionalna i indywidualna historia. Historia pokazana tylko w odniesieniu do losów dwóch rodzin, mieszkających przed wojną na Wileńszczyźnie. Obraz tej dawnej Polski i tej powojennej ze znamieniem komunizmu a w tym wszystkim miłość, przyjaźń, waśnie i zwyczajne rodzinne wydarzenia z codzienności. Nad tym wszystkim zaś horror wielkiej historii i polityki, wielkich zbrodniarzy i krzywdzicieli zwykłych, spokojnych ludzi.

16 marzec 2018 07:09

Opinia

Kresy i Wilno

Awatar użytkownika

Kresy polskie, przedwojenne wschodnie tereny Polski. Jak wielu jest Polaków żyjących przeszłością Wilna , Lwowa, czy innych miejscowości tej dawnej Polski? Na pewno wielu. Ta książka to propozycja dla tych, którzy wspominają tamte tereny a zwłaszcza Wileńszczyznę. Książka oczywiści także dla młodych, którzy chcieli by się dowiedzieć czegoś na temat tego jak wyglądało życie przed wojną na kresach oraz jak zawierucha wojenna i decyzje Stalina wpłynęły na Polskę późniejszą. Wszystko to z perspektywy dwóch rodzin z okolic Wilna. Ich losy śledzimy przed i w czasie wojny aż do lat 70-tych. Wzruszająca opowieść, historia z perspektywy zwykłych, przeciętnych ludzi.

16 marzec 2018 07:09

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy