Geneza

| Dodano: 13 listopad 2017 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Science fiction to gatunek literatury, gdzie największą rolę odgrywa rozwój nauki i techniki oraz jego wpływ na życie jednostki lub całego społeczeństwa. ,,Geneza” Jerzego Mikołajczyka jest książką, która niewątpliwie wpasowuje się w ten klimat, jednak niesie ze sobą głębokie, ponadczasowe przesłanie. Głównym bohaterem historii jest Adam Bauer, pilot, któremu została powierzona niezwykle ważna misja – może on uratować wszystkich ludzi na Ziemi. Zostaje wysłany w Kosmos, głównie za sprawą działań multimilionera, Lance’a Crowforda. Jest to tajna misja, której przykrywką staje się eksploracja Marsa. Autor w niezwykle plastyczny i obrazowy sposób kreuje świat przedstawiony w dziele. Na uwagę zasługuje mnogość detali, realizm opisu oraz niezapomniane kreacje bohaterów – dzięki popisowi literackiej wyobraźni czytelnik może odnieść wrażenie, że rzeczywiście tak będzie wyglądał świat za kilka lat. Co istotne, ważną rolę odgrywa tutaj wątek miłosny Adama z Ewą, czyli jego ukochaną żoną, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Czy będą żyli razem długo i szczęśliwie, jak w biblijnym raju? Czy na Ziemi będzie dało się egzystować za kilkadziesiąt lat? I wreszcie – czy Adamowi uda się uratować ludzkość przed zagładą? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w ,,Genezie” Jerzego Mikołajczyka. Warto sięgnąć po tę lekturę, aby przeżyć niesamowitą podróż razem z głównym bohaterem. Podróż po przyszłym świecie, podroż w Kosmos i podróż... Być może w inną rzeczywistość. Kto wie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/geneza_p759 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Geneza"

Opinia

Awatar użytkownika

Nigdy nie miałam przekonania do literatury z gatunku science fiction. Zawsze wydawała mi się trudna i niezrozumiała. Nadejście Nowego Roku przyniosło ze sobą pewne postanowienia, między innymi przełamać swoje myślenie, spróbować i przeczytać. Jak się okazało strach ma wielkie oczy i myślę, że jeszcze nie raz sięgnę książkę z tej kategorii. Autor w niesamowicie realny i wiarygodny sposób przedstawia świat takim, jakim rzeczywiście mógłby być w przyszłości. Odnosi się wrażenie, jakby wraz z głównym bohaterem odbywało się podróż w Kosmos w celu uratowania całej ludzkości. W całą opowieść wpasowany również wątek miłosny, czyli to co kobiety lubią najbardziej.
Niesamowita przygoda. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem i dziękuję autorowi, że dzięki swojej książce przekonał mnie do tego gatunku literackiego.

22 styczeń 2018 10:11

Opinia

Awatar użytkownika

Doskonała propozycja dla tych, którzy kochają literaturę science fiction, ale również dla tych, co wcześniej nie mieli z nią styczności. Jest to historia dla każdego, kto pragnie przenieść się wraz z lekturą do przyszłego świata. Książkę czyta się jednym tchem, a puenta zadziwi nawet najbardziej wymagających czytelników.

12 styczeń 2018 11:40

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl