Geneza

| Dodano: 13 listopad 2017 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Science fiction to gatunek literatury, gdzie największą rolę odgrywa rozwój nauki i techniki oraz jego wpływ na życie jednostki lub całego społeczeństwa. ,,Geneza” Jerzego Mikołajczyka jest książką, która niewątpliwie wpasowuje się w ten klimat, jednak niesie ze sobą głębokie, ponadczasowe przesłanie. Głównym bohaterem historii jest Adam Bauer, pilot, któremu została powierzona niezwykle ważna misja – może on uratować wszystkich ludzi na Ziemi. Zostaje wysłany w Kosmos, głównie za sprawą działań multimilionera, Lance’a Crowforda. Jest to tajna misja, której przykrywką staje się eksploracja Marsa. Autor w niezwykle plastyczny i obrazowy sposób kreuje świat przedstawiony w dziele. Na uwagę zasługuje mnogość detali, realizm opisu oraz niezapomniane kreacje bohaterów – dzięki popisowi literackiej wyobraźni czytelnik może odnieść wrażenie, że rzeczywiście tak będzie wyglądał świat za kilka lat. Co istotne, ważną rolę odgrywa tutaj wątek miłosny Adama z Ewą, czyli jego ukochaną żoną, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Czy będą żyli razem długo i szczęśliwie, jak w biblijnym raju? Czy na Ziemi będzie dało się egzystować za kilkadziesiąt lat? I wreszcie – czy Adamowi uda się uratować ludzkość przed zagładą? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w ,,Genezie” Jerzego Mikołajczyka. Warto sięgnąć po tę lekturę, aby przeżyć niesamowitą podróż razem z głównym bohaterem. Podróż po przyszłym świecie, podroż w Kosmos i podróż... Być może w inną rzeczywistość. Kto wie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/geneza_p759 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Geneza"

Opinia

Awatar użytkownika

Doskonała propozycja dla tych, którzy kochają literaturę science fiction, ale również dla tych, co wcześniej nie mieli z nią styczności. Jest to historia dla każdego, kto pragnie przenieść się wraz z lekturą do przyszłego świata. Książkę czyta się jednym tchem, a puenta zadziwi nawet najbardziej wymagających czytelników.

12 styczeń 2018 11:40

Opinia

Awatar użytkownika

Genialna opowieść o prawdziwej miłości, oprawiona w świat science - fiction. Adam Bauer po śmierci żony postanawia doczekać swoich dni samotnie, gdzieś na krańcu świata. Jednak jego zamiary się nie spełniają, ponieważ zostaje on zaangażowany w niezwykle trudną i niebezpieczną misję. Wraz z miliarderem Lancem Crowfordem będą starali się uratować całą ludzkość. Bardzo ważną rolę w powieści odgrywa wątek miłosny Adama oraz najpiękniejszej kobiety na świecie, Ewy, dla której był w stanie odmrozić sobie stopy. Książka wciąga od pierwszych stron, a rozwijająca się akcja i zaskakujące wydarzenia nie pozwalają się oderwać. Serdecznie polecam.

3 styczeń 2018 13:07

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy