Zielone róże

| Dodano: 14 czerwiec 2017 | Dodana przez: Katarzyna Ducros

Share

Okładka

Twoja ocena

Piękna, młoda Anna, nieakceptowana przez rodaków swojego małżonka, pochodzącego z wpływowej rodziny królewskiej, ma okazję zmienić swoją sytuację, dzięki samej królowej. Warunkiem jednak jest poprawna odpowiedź na zagadkę, zadaną przez władczynię. Pierwsza figura, potem druga, następnie "plié", po nim "tendu"... Historia pięknej Anny układa się coraz płynniej. Ukochana córeczka odnajduje swoją mamę w różanym ogrodzie. Oazie spokoju oddalonej od lekceważących spojrzeń rodaków jej męża. Ukłon, oddanie,... kolejne ilustracje, przędą nić zagadki, ale czy zadanie królowej zostanie wykonane? Książka jest szansą na poznanie tańca baletowego w inny sposób, niż dotychczas proponowano. Nowy podgatunek bajki, baśni tanecznej, daje możliwość stworzenia krótkiego przedstawienia dla i przez jedno, lub kilkoro dzieci. Opowieść plus ilustracje z figurami baletowymi, na poziomie amatorskim i dla początkujących, kolorowe, pastelowe rysunki, jak kostiumy zawodowych tancerzy najsłynniejszych scen świata, to zachęta do zrozumienia języka baletu i spróbowania własnych sił w produkcji takiego przedsięwzięcia.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/zakwitly-zielone-roze ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zielone róże"

Opinia

Awatar użytkownika


Dzisiaj chciałabym zaproponować Wam książeczkę dla dzieci „Zielone róże” autorstwa Katarzyny Ducros. —————————————————————
Anna spędza całe dnie w swoim ogrodzie, pielęgnując rośliny. Jest żoną Rufiusa, który pochodzi z wpływowej rodziny na dworze królewskim. Mimo to, Anna czuje, że wraz z córką nie są akceptowane przez społeczeństwo. Pewnego dnia córeczka Ewa przybiega do ogrodu aby powiedzieć Annie, że otrzymali zaproszenie na niedzielną Celebrację w Świątyni. Jest to coniedzielne spotkanie z samą królową, na którym mieszkańcy przez chwilę mogą porozmawiać z królową, prosić o coś , złożyć skargi lub po prostu złożyć podziękowania. Anna jest bardzo niespokojna, obawia się, że po raz kolejny zostaną odrzucone przez naród. Jednakże na uroczystości ma szansę do poprawy swojej sytuacji, jeśli tylko udzieli poprawnej odpowiedzi na zagadkę królowej. Jak Anna z rodziną zostaną odebrani na dworze? Czy Annie uda się wykonać zadanie królowej? ——————————————————————
„Zielone róże” to bardzo przyjemna lektura dla dzieci. Jest cieniutka, dzięki czemu w naszym przypadku świetnie sprawdziła się jako opowieść czytana przed snem. W pierwszej kolejności nasza uwagę przykuwają przepiękne ilustracje, które znajdują się na każdej stronie książki. Przedstawione są na nich figury baletowe, które można bardzo łatwo powtórzyć i stworzyć nawet swój własny baletowy układ choreograficzny. Dodatkowo dla ułatwienia pod każda figurą baletową jest krótka instrukcja jak prawidłowo daną figurę wykonać. Książka pobudza wyobraźnię zarówno dorosłego jak i dziecka, a także nakłania do wspólnej zabawy.

Na chwilę obecną, jest to książka numer 1. dla mojej starszej córki, po którą sięga kilka razy dziennie i chce, żeby jej czytać. Z całego serca polecamy!

https://www.instagram.com/p/BrU5fP6BYBQ/

2 styczeń 2019 11:49

Opinia

Awatar użytkownika

Pierwsza figura, potem druga, potem "plié", po nim "tendu"... Historia pięknej Anny układa się coraz płynniej. Córeczka szuka swojej mamy i odnajduje ją w ogrodzie różanym. Oazie spokoju oddalonej od lekceważących spojrzeń rodaków jej męża. Ukłon, oddanie,... kolejne ilustracje, przędą nić zagadki. Zadanie królowej wypełnione, szczęście jak arabeska osiągnięte. Młody czytelnik staje się choreografem i tworzy własne przedstawienie.

27 czerwiec 2017 12:03

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl