Gdy Europa mówiła po francusku

| Dodano: 29 maj 2017 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Publikacja ta jest jednym z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku i barwnym obrazem mówiącej po francusku Europy. Jeden z jej rozdziałów został poświęcony Stanisławowi Augustowi.

Dzięki książce Fumarolego poznajemy świat osiemnastowiecznej elity i zaprzyjaźnionych z nią filozofów, a także różne aspekty ówczesnego życia - dyplomację, politykę i kulturę. Zgłębiamy teatr, literaturę, architekturę oraz filozofię epoki, którą autor kreśli z erudycją, a zarazem swobodą godną największych mistrzów XVIII wieku - okresu, w którym lekkość pióra była niemniej ważna od głębi myśli.

W publikacji nie brakuje faktów z życia arystokracji i bywalców salonów, czasem pikantnych lub sensacyjnych, a czasem wzruszających, lecz zawsze ciekawych, zestawionych z poglądami bohaterów i ich sposobem patrzenia na świat.

Cena publikacji wynosi 70 PLN. Zakupów można dokonywać na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/e-sklep/produkty/gdy-europa-mowila-po-francusku i w kasach na terenie muzeum

Źródło: informacja nadesłana

Dostępna w

Opinie o: "Gdy Europa mówiła po francusku"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku