Doczekać jutra

| Dodano: 10 maj 2017 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka „Doczekać jutra” to opisane historie ludzi, których los doświadczał często bardzo brutalnie. Wszechobecna bieda i wkradające się ubóstwo spowodowało, że matka, która pozostała sama z dziećmi, bez jakichkolwiek środków do życia, nie potrafi sobie poradzić z ciężarem obowiązków. Śmierć męża i ojca jej dzieci dodatkowo wszystkich przytłacza. Najstarszy z rodzeństwa – Konrad, wiecznie bity i poniżany przeżywa prawdziwe piekło. Dwie młode dziewczyny, które bardzo wcześnie trafiają do domu dziecka, nie mogą zaakceptować warunków tam panujących, staczają się w najgorszą z możliwych dróg – narkotyki, alkohol i prostytucję. Pacjent onkologii, który pogodził się już z własnym losem, oczekuje na to, co nieuniknione, choć stara się do samego końca zachować dobre samopoczucie oraz humor.

Autor książki, świetnie uzmysławia czytelnikowi, że każdy jest kowalem swojego losu i wybiera drogę, którą chce podążać w swoim życiu. Jednak to nie oznacza, że raz obranej ścieżki nie można już zmienić. Warto przeczytać tę książkę, choćby też dlatego, że momentami bardzo porusza, budząc w czytelniku skrajne emocje.

również jako ebook
http://www.ebooki123.pl/doczekac-jutra_p699

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/doczekac-jutra ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Doczekać jutra"

Opinia

Awatar użytkownika

"Doczekać jutra" Walida Kulińskiego to pozycja, która bardzo mnie zaskoczyła. Opowiada o ludziach, którzy doświadczyli rzeczy w życiu najgorszych. Główny bohater był zmuszony wychowywać się wśród patologii, narkotyków, wandalizmu, alkoholizmu. Konrad pomimo wszystko starał się nie poddawać, bardzo dobrze się uczył, był wzorowym uczniem, nie sprawiał problemów wychowawczych. Jednak nikt go nie doceniał, ani matka, ani otoczenie. Książka nie pozostawia złudzeń, otwiera oczy, pokazuje, że to właśnie my mamy wpływ na to jak potoczy się nasze życie, czy będziemy szli utartymi przez rodziców i znajomych ścieżkami, czy wybierzemy własną, być może lepszą drogę. Autor pisze jasno, bez miłych słówek jako zamienników prawdy, jest to mocna książka, lecz to właśnie ta cecha sprawia, że jest tak wyjątkowa.

16 sierpień 2017 08:52

Opinia

Awatar użytkownika

Podsumowując, Doczekać jutra to poruszająca i smutna historia, która pozostawia wielką wyrwę w sercu czytelnika. Sprawia, że zaczyna on inaczej spoglądać na własne życie i dostrzegać rzeczy na pierwszy rzut oka niewidoczne. To opowieść o bezradności, która czasem paraliżuje, uniemożliwiając podjęcie racjonalnych decyzji, a innym razem budzi w człowieku najgorsze instynkty. O ludzkich wyborach, które nie zawsze są proste i słuszne. O nadziei i przyjaźni, którym warto dać szansę i dopuścić je do swojego życia. Ta książka stanowi również swoisty apel autora do adresata, by nigdy nie oceniać po pozorach. By pielęgnować w sobie empatię, zrozumienie dla drugiej osoby. A przede wszystkim by najpierw myśleć, a później działać, bo każdy czyn niesie za sobą konsekwencje, a przyszłość jest w naszych rękach. Historia ta jest również metaforą podróży w głąb samego siebie, skłania do refleksji i przeanalizowania własnego życia.

http://www.halmanowa.pl/2017/08/doczekac-jutra-walid-kulinski.html

16 sierpień 2017 08:48

Nowa opinia

Recenzje dla: "Doczekać jutra"

Trudna i bezwzględna wobec czytelnika, ale szczera

Są książki lekkie i przyjemne, wywołujące przyjemne mrowienie rozchodzące się po całym ciele. Dużo łatwiej wypowiadać się o lekturze pod wpływem pozytywnych emocji. Wówczas słowa płyną same - niczym wartki strumień.  Ale są też książki, które uderzają w czułą strunę, powodując w odbiorcy pewien dysonans. Sercem bowiem zaczynają rządzić sprzeczności. Ciekawość miesza się z niechęcią, spokój z irytacją i gniewem, a nadzieja ustępuje miejsca zwątpieniu i przygnębieniu. O tego typu lekturach znacznie trudniej...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl