Opinie o książce: "Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne"

Okładka
„Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec to zbiór ćwiczeń gramatycznych, pozwalający uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Książka zawiera wiele różnych aspektów do przećwiczenia jak czasy, rodzajniki, przyimki, zaimki, przymiotniki czy zdania i spójniki. Dodatkowym atutem książki są przygotowane rozwiązania z kilkoma możliwościami oraz słowniczek. Ćwiczenia zachęcają do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagają w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wytrenowaniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych, aby wystarczająca...

Opinia

„Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdalena Surowiec - recenzje Agi

Awatar użytkownika
Agnieszka Krizel
(anonimowy)

Autorka znakomicie użyła w nim swoich doświadczeń. Widać, jak wiele włożyła w to pasji i pracy. Takie książki są najlepsze, bo uczą tego, co jest ważne, ale przede wszystkim myślenia. Publikacja jest dopracowana, rzetelna, dosyć obszerna, konkretna, rzeczowa, idealna dla wzbogacających wiedzę, łaknących cennych wskazówek. Udowadnia, że nie wystarczy wykuć się tylko słówek, potrzebna jest praktyka, a tej doskonale nabierzecie dzięki temu podręcznikowi.
http://nietypowerecenzje.blogspot.com/2017/03/niemiecki-cwiczenia-gramatyczne.html

30 marzec 2017 07:29

Opinia

polecam

Awatar użytkownika
Jowita Szpilka

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych - moim celem było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

27 marzec 2017 11:19

Znajdź nas na Facebooku