Opinie o książce: "Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii"

Okładka
Poszukiwacz marzeń: Z kamerą na wojnie w Brazylii to książka o wyprawie w jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie — brazylijskich faweli. Wyjechało na nią pięć osób, pod koniec wyprawy zostały tylko dwie, reszta nie wytrzymała obrazu brazylijskiej biedy. W tym reportażu zobaczymy gonitwę i odkrywanie marzeń oraz największych obaw ludzi, którzy nie mają praktycznie nic. To opowieść o odwadze, przyjaźni, marzeniach, ale także samotności , strachu i podejmowaniu ryzyka. PATRONATY: Zażyj Kultury, Kuźnia Literacka, Autorzy365, Bookendorfina, Wielbicielka Książek,

Opinia

Polecam ten reportaż każdemu

Awatar użytkownika
Monika Halman
(anonimowy)

Polecam ten reportaż każdemu, kto ma marzenia i pragnie je realizować. Kto zastanawia się, czym jest szczęście i jak je osiągnąć. Długo nie zapomnę Poszukiwacza marzeń - mam nadzieję, że również dacie szansę tej książce. Dacie, prawda...?


http://www.halmanowa.pl/2017/06/poszukiwacz-marzen-z-kamera-na-wojnie-w.html

9 czerwiec 2017 13:45

Opinia

na czym polega szczęście...

Awatar użytkownika
Marta z http://atramentowomi.blogspot.com
(anonimowy)

Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii to lektura dla tych wszystkich, którzy, którzy „odważyli się żyć oraz dla tych, którzy się boją odpłynąć z bezpiecznej przystani” – jak pisze reporterka w dedykacji. Jeśli macie odwagę, to sięgnijcie po tę pozycję i zajrzyjcie do brazylijskich slumsów. Poczujcie przerażenie i odwagę, życie i śmierć, miłość i samotność, motywację do działania, do życia i brak wyboru. Miejcie marzenia. Dowiedzcie się, kto jest najbardziej szanowany w fawelach i z jakiego powodu, dlaczego kobiety brazylijskie mają takie krągłe i piękne kształty, co jest podstawą codziennego życia mieszkańców faweli, a przede wszystkim – na czym polega szczęście…

http://atramentowomi.blogspot.com/2017/06/brak-wyboru-prawda-o-fawelach.html

7 czerwiec 2017 13:29

Recenzja

Dream Catcher On The Road

Awatar użytkownika
Wybebeszamy książki
(anonimowy)

CAŁY TEN ŚWIAT...
Świat to miejsce pełne niebezpieczeństw. To dżungla. Czasami obrana w metal, chromowaną stal i czerwoną cegłę. Chwilami przybiera postać skrzypiących i postukujących na suchym wietrze faweli. Coraz rzadziej jawi się jako zielona otchłań pełna zwierzęcych drapieżników.

"Obrazy, które widziałam, świat, który dopiero co odkrywałam, zaczynał mnie przerastać. Istnieją granice między siłą a wrażliwością. Nie kontrolujesz tego i przecięcie tej linii jest bezwarunkowe. Moja linia została naruszona."

Ludzie nie walczą już przeciwko naturze, ponieważ wydaje nam się, że została okiełznana. Nie straszne nam zwierzęta. W otaczającej nas rzeczywistości to właśnie my stoimy na szczycie łańcucha pokarmowego. Ustalamy zasady, które pozornie obowiązują całą Gromadę. Tymczasem, z przywiązania do dzikszej strony naszej natury, walczymy pomiędzy sobą. Toczymy nieustające i coraz to bardziej krwawe boje, które są tylko i wyłącznie pokazami siły.

SZUKAJMY MARZEŃ I SNÓW
"Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" to książka, której nie nazwałabym reportażem. Przynajmniej nie w pełnym znaczeniu tego słowa. To pewnego rodzaju skrypt, krótkie sprawozdanie autorki z pobytu w Brazylii i kolejnych kroków, które podejmowała w celu nagrania filmu.
Karolina Kozioł w prostych słowach przedstawia chorobę braku zaufania, biedy i wzajemnej nienawiści, która toczy Brazylię do lat. Nieskomplikowanym, potocznym językiem przybliża nam sylwetki osób, z którymi zetkniemy się w czasie oglądania filmu.

"Mówią, że to miasto Boga, a moim zdaniem Bóg opuścił to miasto"
"Poszukiwacz marzeń..." to ciekawa pozycja, która w oczywisty sposób przemawia do czytelnika - emocjami, potocznym językiem, tematyką.Wzbudza zainteresowanie filmem, który, jak rozumiem, powstaje i niedługo ujrzy światło dzienne. Tymczasem oddaje w Wasze ręce trailer, który znalazłam na YT.

20 kwiecień 2017 14:58

Opinia

http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com

Awatar użytkownika
Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska
(anonimowy)

"Poszukiwacz marzeń. Z kamerą na wojnie w Brazylii" to niedługi, treściwy, niezwykle emocjonujący, pasjonujący, skłaniający do refleksji reportaż, pełen pięknych myśli oraz ciekawych i poruszających najczulsze struny duszy rozmów. To krótka opowieść o marzeniach, wolności, podejmowaniu ryzyka, odwadze, przyjaźni, obawach oraz pasjach. To historia o ludziach, którzy każdego dnia toczą walkę o swój dom, rodzinę, a także o siebie. Walczą ze strachem, bólem, cierpieniem, biedą i śmiercią. To też obraz ludzi, których wyprawa do Brazylii miała scalić, a niestety podzieliła. Jednak przede wszystkim to opowieść o najskrytszych marzeniach i pragnieniach ludzi, dla których najważniejszą wartością jest rodzina, a ta zapewnia im szczęście, mimo wszystko. Lektura reportażu pozwala nam zmienić stosunek do wielu spraw, spojrzeć na pewne rzeczy z zupełnie innej perspektywy, docenić to, co mamy, zatrzymać się na chwilę i poddać zadumie na swym życiem, a także poniekąd zrozumieć zachowania ludzi, którzy od zawsze musieli mierzyć się z przeciwnościami losu oraz przypisaną im - głównie mężczyznom - łatką złodziei, gwałcicieli czy morderców. To reportaż, po który warto sięgnąć. Zachęcam zatem do lektury. Gorąco polecam!

więcej na: http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com/2017/04/przedpremierowo-poszukiwacz-marzen-z.html

9 kwiecień 2017 18:30

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl