Zostaną wspomnienia

| Dodano: 1 luty 2017 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Tomik poezji zatytułowany „Zostaną wspomnienia” autorstwa Marka Skulskiego jest swoistym dziennikiem autora, w którym przedstawia czytelnikowi refleksje i odczucia, jakich doświadcza będąc w różnych stanach emocjonalnych – euforii czy też smutku.
Jak twierdzi sam autor, rejestrowanie uczuć i odczuć stało się swoistą formą terapii, lekarstwem na osamotnienie, którego doświadczył. Jednakże znajdziemy też utwory różniące się od przewodnich – miłosne, erotyczne i satyryczne. Tak różnorodny zbiór „rymowajek” – jak nazwał je sam autor, zabierze nas w podróż nietypową.

Większość wierszy sprawia wrażenie wręcz pesymistycznych, choć w gruncie rzeczy ich wydźwięk jest realistyczny – tęsknota za uczuciem, bliskością drugiego człowieka, bezpieczną przystanią jest motywem przewodnim.

Poezja jest jak wciąż płynący nurt rzeki, jest zmienna jak kobieta – ale nieustająco przynosząca ukojenie, bo mimo swej odmiennej budowy, kształtu czy koloru poezja jest tym, co bez zwątpienia porusza dogłębnie. Kiedyś pełniła funkcję wzniosłą, wręcz patriotyczną – teraz, poezja dotyka codzienności, zstąpiła z Parnasu i stała się swoistym lekarstwem lub terapią – w zależności od potrzeby człowieka.

Wnikliwa lektura tomiku „Zostaną wspomnienia” tworzy przed naszymi oczami obraz mężczyzny dojrzałego, który przebył długą drogę od odkrycia do uświadomienia sobie w pełni swoich emocji. O tym, co czuje autor, nam czytelnikom nie wolno się wypowiadać, możemy, co najwyżej zachodzić w głowę i odgadywać emocje podmiotu lirycznego.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zostana-wspomnienia_p647 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zostaną wspomnienia"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl