Opinie o książce: "Mitek"

Okładka
Zestaw dwóch bajek w wersji polskiej i niemieckiej oraz audiobook dołączony do wersji niemieckiej. Głównym bohaterem bajeczki jest mały Kacperek, który zaprzyjaźnia się ze ślimakiem. Jak to w bajkach bywa, to małe zwierzątko potrafi mówić, co znacznie ułatwia ich relacje. Oboje spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a znajomość rozrasta się i przybiera na sile. Któregoś dnia podczas spaceru nad jezioro, ślimak oznajmia, że jest tu tak pięknie i chciałby zostać już tu na stałe. Kacperkowi zrobiło się bardzo przykro, że przyjaciel chce go zostawić, ale zrozumiał, że każdy szuka swojego miejsca na ziemi, w którym będzie szczęśliwy i zadowolony....

Opinia

Awatar użytkownika
motheroftworeads
(anonimowy)


Przyjaźń niejedno ma imię. Ale czy możliwa jest przyjaźń między dzieckiem a ślimakiem? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w książce Jolanty Barthel „Mitek”. Tytułowy Mitek, to ślimak, którego pewnego deszczowego dnia na działce u swojej cioci spotyka Kacperek. Dzięki ślimakowi w ciągu kilku dni poznaje tajemnice ogrodu, poznaje zwierzęta go zamieszkujące. Wszystko dzięki Mitkowi, który opowiada Kacperkowi o balu, na który schodzą się wszystkie zwierzątka zamieszkujące w okolicy.
Książeczka wydana jest w małym formacie, z miękką okładką, a sama historia nie jest długa. Całości dopełniają cudne rysunki, które wykonane zostały przez sama autorkę, a które bardzo cieszą oko. Dzięki temu, świetnie sprawdzi się dla dzieci, które lubią poszerzać swoje horyzonty, oraz które fascynują się roślinami i zwierzątkami.
Ujmujące ilustracje, bardzo dobrze skomponowana całość powodują, że książeczka mnie i moja starsza córkę urzekła.
https://www.instagram.com/p/Brs1opQBYWG/

2 styczeń 2019 11:41

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl