Opinie o książce: "Wierszobajanie"

Okładka
Autorka wprowadza czytelnika w zaczarowany świat znanych wszystkim bajek, dzięki którym ukazuje kwintesencję najpiękniejszych baśni świata w zapisie wierszowanym... a są to na przykład: Pinokio, Czerwony Kapturek, Brzydkie kaczątko, Kopciuszek, Calineczka czy Królowa Śniegu. Książka skierowana jest do najmłodszych czytelników, lecz dzięki niej dorośli z przyjemnością powrócą do czasów dzieciństwa zagłębiając się w treść owych wierszy. Autorka zbliża nas do każdej z tych postaci przedstawiając jej osobliwe cechy charakteru. Uczucia są priorytetem, dlatego wiersze odkrywają wnętrze każdego z nas.

Opinia

Powrót do dzieciństwa

Awatar użytkownika
Wybebeszamy książki
(anonimowy)

Już w dzieciństwie lubowałam się w bajkach. Najpierw były klasyki, później wysłużone książeczki w przedszkolu. Wsłuchiwanie się w melodyjny głos mamy, która snuła historię, było jednym z moich ulubionych zajęć. 
WIERSZOWANE BAJKI
Edyta Budziszyn oferuje małym i tym trochę starszym czytelnikom jedenaście kultowych bajek opowiedzianych na nowo. 
Krótkie wierszyki zręcznie streszczają historie najpopularniejszych bajkowych bohaterów. Autorka daje również coś od siebie, ponieważ każdy wiersz zakończony jest puentą. Krótki morał stanowi ukoronowanie rymowanych wersów.
"Co innemu człowiekowi tak beztrosko dajesz dbając o własne  wygody jedynie,to samo z powrotem od losu dostajesz,weźmiesz, co dałeś, nic Cię nie ominie."
Każdy z wierszy zbudowany jest według pewnego schematu. Maksymalna liczba strof wynosi dwanaście, przy czym na każdą z nich składają się cztery wersy. Przystępny styl nie pozostawia wątpliwości, że docelowa grupa wiekowa nie będzie miała problemu z odbiorem wierszy.
Tym najmłodszym, dla których, jak na razie, największą atrakcję stanowi uspokajający głos mamy lub taty, frajdę sprawią kolorowe, duże ilustracje. Jak namalowane farbkami na stronach, stanowią idealne dopełnienie wierszy.
DZIECIŃSTWO
"Wierszobajanie" to zbiór wierszyków, które, choć krótkie, zapadają w pamięć. 
"Zeżarły chatkę dzieci łakome co do okruszka, który był domem.Bezdomna jędza uciekła w las.A nie mówiłam? Zaskoczę Was!"
Przywodzą na myśl dzieciństwo - malowanie rozwodnionymi farbami i pierwsze, samodzielnie czytane bajki. Uczucie niezadowolenia, które ogarniało nas za każdym razem, gdy ponownie docieraliśmy do końca książeczki. Gęsią skórkę, która pokrywała nasze ramiona ilekroć wracaliśmy z "trzepaków" i brudnymi łapkami przewracaliśmy strony czekając aż mama naszykuje kąpiel.

9 marzec 2017 15:50

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl