Przygody fenka wędrowniczka

| Dodano: 28 listopad 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Przygody fenka wędrowniczka” autorstwa Marii Magdaleny Boukef to rymowana, dwuczęściowa bajka mówiąca o buncie i dojrzewaniu. Opisywany w niej fenek – żyjący w Afryce ssak przypominający trochę psa, trochę lisa – postanawia opuścić dom rodzinny i udać się w podróż życia, nad morze. Jego decyzja wywołuje zaniepokojenie rodziców, szczególnie mamy (fenek winien żyć z rodziną) i zazdrość rodzeństwa, dla którego decyzja brata jest aktem odwagi i zapowiedzią ciekawych, lecz nieosiągalnych dla nich przygód.
W końcu, „wyposażony” w dobre rady ojca, fenek wyrusza na poszukiwanie morza. Podczas wędrówki przeżyje niejedną przygodę, pozna wielu nowych przyjaciół i szczęśliwie dotrze do celu. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego po nadmorskich „wczasach”, fenek postanawia zobaczyć jeszcze góry. Udaje się więc w kolejną podróż, przeżywa nowe przygody i, osiągnąwszy cel, odkrywa coś bardzo ważnego. Fenek zrozumiał, że nawet największe sukcesy i radości tracą swój blask, kiedy nie można ich dzielić z bliskimi. Ta wiedza każe mu po raz kolejny ruszyć w drogę. Być może tę najważniejszą…

Książka dostępna również w sprzedaży na - http://tylkorelaks.pl/616-przygody-fenka-wedrowniczka.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/przygody-fenka-wedrowniczka_p611 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Przygody fenka wędrowniczka"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl