Opinie o książce: "Zagubiona dusza"

Okładka
Ada i Igor to nastolatkowie spędzający ze sobą każdą wolną chwilę. Okres wakacyjny sprzyja wspólnym spacerom i wyprawom rowerowym. Są z sobą bardzo zżyci, lecz żadne z nich nie chce dopuścić do siebie myśli, że pomiędzy nimi może zrodzić się uczucie. Nieszczęśliwe wydarzenie powoduje, że Ada zostaje uwięziona pomiędzy światem realny a duchowym. Nie może wrócić do swojego ciała, ale także nie może odejść. Ada domyśla się, co trzyma ją pomiędzy światami, jednak nie potrafi sobie z tym problemem poradzić. Wie, że rozwiązaniem jest przełamanie lęku i zawalczenie o własne życie. Jedyną osobą, która może jej pomóc przezwyciężyć strach przed...

Opinia

Awatar użytkownika
littlebooklover
(anonimowy)

Opowiada ona o nastolatce, która po wypadku traci swoje wszystkie wspomnienia. Staje się duchem, przywiązanym do nieznanego jej początkowo chłopaka. Ada- bo tak ma na imię główna bohaterka, musi przypomnieć sobie kim tak właściwie jest i co doprowadziło do tego czym obecnie jest. Kiedy wspomnienia napływają jej do głowy, odkrywa, że tajemniczy nieznajomy to Igor- osoba, którą za życia darzyła sympatią. Dziewczyna jest w rozsypce a jej jedyną nadzieją staje się Laura, posiadająca dar widzenia duchów. Jednak czy uda jej się rozwiązać tę tajemnicę? Czy wróci do swojego ukochanego? A może jednak przegra walkę ze śmiercią?
~~~~~~
Niestety jestem sroką jesli chodzi o okładki więc do przeczytania, w pierwszej kolejności zachęciła mnie właśnie ona, jest przepiękna, jednak mimo tego, nie przyćmiewa samego środka. "Zagubiona dusza" jest książką zdecydowanie skierowaną do młodzieży, która liczy niewiele ponad 100 stron. Znajdujemy tu historię zagubionej, zakochanej dziewczyny, która jednocześnie panicznie boi się związków. Cierpi na filofobię, która sprawia, że za każdym razem kiedy relacja wkracza na ten poważny etap, Ada ucieka od wszystkiego. Jest to dość nietypowy problem, z którym nie spotkałam się jeszcze w żadnej książce, dlatego cieszę się, że jest poruszony tutaj. Urzekły mnie rozmaite opisy emocji, dzięki którym mogłam dobrze wczuć się w sytuację nastolatki. Jest to naprawdę, wbrew pozorom wzruszająca historia w której, oprócz bolączki głównej bohaterki, autorka ukazuje nam również przeżycia jej rodziny i przyjaciół, oraz ich drastyczną zmianę wynikającą z wypadku Ady.
Moim zdaniem, jest warta przeczytania. W dodatku urywa się w takim momencie, że naprawdę z chęcią przeczytałabym jej kontynuację aby zaspokoić swoją ciekawość:) 
https://www.instagram.com/p/B0F644BIF3u/ 

19 lipiec 2019 12:12

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl