Zagubiona dusza

| Dodano: 21 pażdziernik 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Ada i Igor to nastolatkowie spędzający ze sobą każdą wolną chwilę. Okres wakacyjny sprzyja wspólnym spacerom i wyprawom rowerowym. Są z sobą bardzo zżyci, lecz żadne z nich nie chce dopuścić do siebie myśli, że pomiędzy nimi może zrodzić się uczucie. Nieszczęśliwe wydarzenie powoduje, że Ada zostaje uwięziona pomiędzy światem realny a duchowym. Nie może wrócić do swojego ciała, ale także nie może odejść. Ada domyśla się, co trzyma ją pomiędzy światami, jednak nie potrafi sobie z tym problemem poradzić. Wie, że rozwiązaniem jest przełamanie lęku i zawalczenie o własne życie. Jedyną osobą, która może jej pomóc przezwyciężyć strach przed miłością jest opiekuńczy Igor. Jego czekoladowe oczy i wnikliwe spojrzenie od dawna zdradzają uczucie, którym darzy Adę. Książka niesie ze sobą wiele egzystencjalnych pytań o śmierć i życie, o to jak zachowują się ludzie w obliczu tragedii bliskiej im osoby. Ada nie chce być ciężarem dla swoich bliskich, dlatego chce rozwiązać wszystkie niedokończone sprawy sprzed wypadku, choć nawet wtedy nie jest do końca pewna tego, co wtedy nastąpi.

Czy śmierć to koniec wszystkiego? Czy faktycznie pojawia się wtedy światełko w tunelu, za którym należy podążać? Autorka świetnie potrafi stopniować emocje, których kulminacja nadchodzi w ostatnim rozdziale. Jest to jej pierwsza książka, jednak zapewne nie ostatnia.

Książka już w sprzedaży - http://tylkorelaks.pl/610-pisza-mnie-wiersze-9788379006151.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zagubiona-dusza_p596 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zagubiona dusza"

Opinia

Awatar użytkownika

Opowiada ona o nastolatce, która po wypadku traci swoje wszystkie wspomnienia. Staje się duchem, przywiązanym do nieznanego jej początkowo chłopaka. Ada- bo tak ma na imię główna bohaterka, musi przypomnieć sobie kim tak właściwie jest i co doprowadziło do tego czym obecnie jest. Kiedy wspomnienia napływają jej do głowy, odkrywa, że tajemniczy nieznajomy to Igor- osoba, którą za życia darzyła sympatią. Dziewczyna jest w rozsypce a jej jedyną nadzieją staje się Laura, posiadająca dar widzenia duchów. Jednak czy uda jej się rozwiązać tę tajemnicę? Czy wróci do swojego ukochanego? A może jednak przegra walkę ze śmiercią?
~~~~~~
Niestety jestem sroką jesli chodzi o okładki więc do przeczytania, w pierwszej kolejności zachęciła mnie właśnie ona, jest przepiękna, jednak mimo tego, nie przyćmiewa samego środka. "Zagubiona dusza" jest książką zdecydowanie skierowaną do młodzieży, która liczy niewiele ponad 100 stron. Znajdujemy tu historię zagubionej, zakochanej dziewczyny, która jednocześnie panicznie boi się związków. Cierpi na filofobię, która sprawia, że za każdym razem kiedy relacja wkracza na ten poważny etap, Ada ucieka od wszystkiego. Jest to dość nietypowy problem, z którym nie spotkałam się jeszcze w żadnej książce, dlatego cieszę się, że jest poruszony tutaj. Urzekły mnie rozmaite opisy emocji, dzięki którym mogłam dobrze wczuć się w sytuację nastolatki. Jest to naprawdę, wbrew pozorom wzruszająca historia w której, oprócz bolączki głównej bohaterki, autorka ukazuje nam również przeżycia jej rodziny i przyjaciół, oraz ich drastyczną zmianę wynikającą z wypadku Ady.
Moim zdaniem, jest warta przeczytania. W dodatku urywa się w takim momencie, że naprawdę z chęcią przeczytałabym jej kontynuację aby zaspokoić swoją ciekawość:) 
https://www.instagram.com/p/B0F644BIF3u/ 

19 lipiec 2019 12:12

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zagubiona dusza"

Pomiędzy życiem a śmiercią

Światło w tunelu, spotkanie z Bogiem, obserwowanie swojego ciała z góry – to tylko kilka z przykładów relacji osób, którzy doświadczyli zjawiska NDE. Mowa tu o Near Death Experiences czyli „Doświadczeniach Bliskich Śmierci”, o których możemy przeczytać w rozlicznych książkach poświęconych tej tematyce. Jednak w żadnym z przywołanych przez autorów przypadków nie pojawiła się sytuacja, w której człowiek doświadczający śmierci uczestniczył w codziennym życiu bliskich mu osób lub też zupełnie nie...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl