Wypracowania - Zbigniew Herbert „Wybór wierszy”

| Dodano: 25 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

Wypracowania - Zbigniew Herbert „Wybór wierszy”

Spis wypracowań:

„Dlaczego klasycy” i „Klasyk” analizy i porównanie. Poniższe wypracowanie zawiera analizy i interpretacje dwóch wierszy Zbigniewa Herberta: „Dlaczego klasycy” i „Klasyk”. Ich tytuły są ze sobą powiązane, oba utwory prezentują bowiem te samą problematykę. Poprzez nie autor zaprezentował swoją ocenę klasyków oraz wyjaśnił termin klasycyzm. Wypracowanie omawia wszystkie najważniejsze watki zawarte w wierszach. Podkreślone jest osobiste stanowisko autora całość zawiera 425 słów.

„Przesłanie Pana Cogito” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretacje wiersza Zbigniewa Herberta „Przesłanie Pana Cogito”. W utworze tym tytułowa postać prezentuje najważniejsze zasady moralne, którymi należy kierować się w życiu. Trzeba zauważyć, że Pan Cogito wielokrotnie od roku 1974 pojawia się w poezji Herberta. Prezentowane przez niego wzorce odpowiadają postawą samego poety. Wypracowanie omawia całość utworu, tekst poparty jest poprzez cytaty. Wypracowanie zawiera 396 słów.

„Do Marka Aurelego” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie zawiera gotową analizę i interpretację wiersza Zbigniewa Herberta pod tytułem „Do Marka Aurelego”. Podmiot liryczny można tu powiązać z samym poetą, który próbuje nawiązać dialog z cesarzem i filozofem rzymskim Markiem Aureliuszem. Teks poparty jest poprzez cytaty, omówiono budowę wiersza oraz użyte w nim środki artystyczne. Wypracowanie zawiera 331 słów.
„Nike, która się waha” analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi gotową analizę i interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Nike, która się waha”. Utwór ten zestawia wizerunek pięknej bogini Nike z obrazem człowieka wyruszającego na wojnę. Dzięki temu autor poruszył motyw romantycznego poświęcenia dla ojczyzny, czyli patriotyzmu. Wypracowanie zawiera omówienie budowy wiersza oraz wykaz środków artystycznych użytych przez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 303 słowa.

"17 IX” – analiza i interpretacja wiersza. Poniższe wypracowanie stanowi analizę i interpretacje wiersza Zbigniewa Herberta „17 IX”. Utwór ten jest dedykowany przez autora Józefowi Czapskiemu, oficerowi, który na terenie ZSRR walczył w utworzonej Armii Polskiej pod dowództwem generała Andersena. Wiersz ukazuje dramatyczne losy zawartej w tytule daty roku 1939. Wypracowanie omawia całość utworu, wskazana jest jego budowa, oraz środki artystyczne użyte przez autora. Całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 398 słów.

„H.E.O." - interpretacja maturalna. Wypracowanie z j. polskiego dotyczące „H.E.O.” Zbigniewa Herberta. Interpretacja utworu spełnia wszystkie wymogi pracy maturalnej. „H.E.O.” to utwór, który powstał na podstawie mitu greckiego. Tekst zawiera 933 słowa.

„Apollo i Marsjasz” – interpretacja utworu. Interpretacja wielkiego dzieła literatury: „Apollo i Marsjasz”. Wypracowania dotyczą dzieł Zbigniewa Herberta. Opracowania zawierają 219 wyrazów.

„Pożegnanie” - analiza i interpretacja wiersza. Od starożytności wielcy poeci zastanawiali się nad swoim życiem oraz nad tym jak będzie wyglądała ich śmierć. Takiego samego rachunku sumienia dokonał Juliusz Słowacki w utworze „Testament mój” oraz Zbigniew Herbert w wierszu „Pożegnanie”, który zdaje się odwoływać do swego poprzednika. Wypracowanie stanowiące szczegółową analizę i interpretacje utworu „Pożegnanie” zawiera 466 słowa.

Seria „Gotowe wypracowania i opracowania lektur szkolnych” to zbiór profesjonalnie przygotowanych kilkudziesięciu ebooków. Tematycznie obejmują materiał edukacyjny z zakresu języka polskiego nauczany w szkole średniej, gimnazjum i podstawowej, z naciskiem na przygotowanie do matury. Każdy ebook to minimum 5, a zwykle 6-8 wypracowań z jednego zagadnienia, np. z określonej lektury, charakterystyka epoki literackiej, kluczowe motywy literackie, itp. Umieszczone w konkretnym ebooku wypracowania i opracowania lektury są propozycją szerszego spojrzenia na lekturę, jako że przedstawiają one najbardziej istotne aspekty danego zagadnienia, w tym np. charakterystyka głównych bohaterów, streszczenie, motywy Autora i inne. Wypracowania zostały przygotowane przez nauczycieli języka polskiego lub wybitnych maturzystów i pasjonatów lektur.

Materiał ten jest także dostępny w serwisie www.wiedza24h.pl za pomocą płatności sms.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/wypracowania-zbigniew-herbert-wybor-wierszy_p208 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wypracowania - Zbigniew Herbert „Wybór wierszy”"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl