Mistrz i Zielonooka Nadzieja

| Dodano: 30 wrzesień 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Johanna Kern, kanadyjska reżyserka i producentka filmowa urodzona i wychowana w Polsce, oraz kilkakrotnie nagradzana pisarka, opowiada o niezwykłych przeżyciach z Mistrzem poznanym podczas spontanicznych transów, których niespodziewanie zaczęła doświadczać wiele lat temu. Książka ta wypełniona jest zabawnymi "scenami" ze starożytnej świątyni oraz historiami z osobistego i zawodowego życia uznanego filmowca. Dostarczając znakomitej rozrywki, przedstawia jednocześnie unikalne podejście Mistrza i autorki do nauk psychologii, samorozwoju, fizyki kwantowej, filozofii i religii. A wszystko to w formie wciągającej i fascynującej opowieści.

Książka "Mistrz i Zielonooka Nadzieja" nie promuje żadnej religii ani wierzenń. Można się nią zachwycić i wykorzystać zawartą w niej wiedzę bez względu na swoje przekonania religijne, wiek, płeć, rodzaj wykonywanego zawodu czy stylu życia.

Iwona Majewska-Opiełka - psycholog, specjalista w zakresie kierowania ludźmi, mentor, coach i doradca dla najwyższej kadry kierowniczej; autorka wielu książek oraz Logodydaktyki - drogi rozwoju - polecając tę książkę tak opowiada o swoim pierwszym spotkaniu z Johanną Kern w Toronto - gdy Johanna Kern zgłosiła się na konsultację, nie wiedząc jak wytłumaczyć to, co ją spotyka:

"Kiedy Johanna Kern na sesji terapeutycznej opowiedziała mi o swoich doznaniach, nie od razu w nie uwierzyłam. Była połowa lat 90-tych ubiegłego wieku. Nikt wtedy nie mówił głośno o alternatywnych światach. Przyglądałam się jej zatem, szukając mistyfikacji lub zaburzeń świadomości czy percepcji. Nie znajdowałam. A kiedy przeczytałam jej spójne, mądre a jednocześnie proste i intuicyjnie prawdziwe zapiski, pomyślałam sobie, że taka młoda osoba bez dyplomu z fizyki czy filozofii nie mogła tego stworzyć. Podobnie czułam czytając 'Kurs Cudów'. Uznałam, że wiedza ta musi pochodzić z innego źródła. Z wyższego, bardziej rozumnego. Książka ta jest piękną historią ujęta w lekką formę. Niech nas nie zwiedzie ta forma, docierajmy do sedna nauk w niej zawartych. Jest w nich mądrość i nadzieja."

Również inni eksperci, naukowcy oraz psychologowie światowej renomy wypowiadali się na temat przeżyć i książki Johanny:

“Przypomina mi ‘Księgi Urantii’, ‘Kurs Cudów oraz prace Carlosa Castanedy. Znakomicie napisana, dalece przewyższa swą jakością inne prace opublikowane w tym gatunku”.

-- Brian Van der Horst, pisarz, dziennikarz, terapeuta i konsultant; główny moderator w Europie ‘Integral Instytute’ Kena Wilbera --

“Myślę, że książka ta znajdzie sobie bardzo szeroką rzeszę czytelników, jak książka Carlosa Castanedy, autora światowego bestselleru. Pełna bogatych metafor, symboliki oraz intrygujących postaci z różnych światów, książka Johanny Kern jest artystycznym wyrazem, naukową podróżą, jak i prawdziwą historią życia.”

-- Prof. dr. hab. Jerry Solfvin, profesor Centrum Studiów Indyjskich, przy Uniwersytecie Massachusetts Dartmouth (USA); badacz w Psychical Research Foundation (Fundacji Badań Metapsychicznych ) przy Uniwersytecie badań naukowych w Duke, USA --

"Sam materiał książki przypomina prace Carlosa Castanedy, z tym że Johanna Kern odbywa swoją transcendentalną podróż wewnętrznie, co wyklucza jakąkolwiek potrzebę rozstrzygania dylematu czy jej nauczyciel jest postacią istniejącą fizycznie, czy nie. W jej przypadku, Mistrz może być podmiotem istniejącym w świecie ‘wyobrażeniowym’, jako to co Carl Jung nazywa ‘archetypem’. Zatem oprócz wizyt u Johanny Kern -- inni ludzie mogliby być w stanie również się z nim skontaktować, dlatego że reprezentuje on to, co Jung nazywa ‘zbiorową świadomością’. Johanna Kern jest świetną pisarką i opowiada swoją historię w ujmujący, lekki i zrozumiały dla przeciętnego czytelnika sposób. Jak już powiedziałem porównując tę książkę do publikacji Castanedy – nie jest istotnym, aby dociekać od kogo naprawdę pochodzi zawarta w niej wiedza, tylko zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ona działa, i jak może przyczynić się do dobra i szczęścia ludzkiego. Czuję, że ‘Mistrz i Zielonooka Nadzieja’, z powodu znakomitej, trafiającej do każdego formy przekazu i swojej głębokiej mądrości, może mieć poważny wkład w rozwój i ogólne dobro każdego z nas.”

-- Prof. dr. hab. Stanley Krippner, autor wielu książek i artykułów; profesor psychologii na Uniwersytecie Saybrook, USA, były prezes Stowarzyszenia Psychologii Humanistycznej, Parapsychologicznej oraz Towarzystwa Badań Snów; Członek Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, Naukowego Towarzystwa do Badań nad Seksem, Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologów, Amerykańskiego Towarzystwa Hipnozy Klinicznej oraz Naukowego Towarzystwa do Badań nad Religią; były dyrektor Laboratorium Snu w Maimonides Centrum Medycznym w Nowym Jorku oraz Centrum Badania Dziecka przy Uniwersytecie Kent, USA.

Niektóre opinie czytelników:

“Książka Johanny Kern to jeszcze jeden dowód na to że czasami, po otwarciu okładki, można odkryć tajemnicę niespotykanego umysłu i jego dzieła.Tak piszą ludzie niezwykli i wyjątkowi. Jednym z cudów naszej codzienności jest możliwość spotkania tak fascynujących osób. Poznałem Johannę jako właśnie taką, a teraz jej książka w pełni to potwierdza. Z szacunkiem i radością polecam.”

-- Romuald Lipko, muzyk (“Budka Suflera”), kompozytor ponad 200-tu przebojów wielu z najsłynniejszych artystów polskiej piosenki --

“Ja już raz przeczytałam... Dla mnie rewelacja. Muszę się z nią przespać i trochę przetrawić i przeczytam po raz drugi na spokojnie, powoli... Z taką lekturą mogę wyjechać na bezludną wyspę i czytać ją, czytać wiele razy... To jest książka, którą chce się mieć stale "pod ręką" i wracać do niej i po raz kolejny czytać z ołówkiem w ręku. Tyle w niej madrosci... czyżbym ileś mojego życia czekała na coś takiego?”

-- Małgorzata Bednarek, Piekary Śląskie

“Właśnie przeczytałam! Zatonęłam w niej, pochłonęła mnie bez reszty.. Zawarte w niej wyjaśnienia naukowo-filozoficzne, nasza droga do zmian, jej etapy, usłane niejednokrotnie cierpieniem, rozstaniami i łzami, uświadamiają, że życie mimo wszystko jeśli zechcemy i dokonamy takiego wyboru, może być oparte na Czystej Miłości i szczęściu. Wszystkie wibracje zależą od nas.”

-- Małgorzata Tyczyńska, Bydgoszcz

“Zbliżam się już do końca książki i... aż mi żal... Książka niesamowicie porusza zarówno umysł jaki i serce. Tak bardzo ta książka mnie przenika i z każdym dniem jest mi bliższa Jak cudowny mądry PRZYJACIEL. Już teraz wiem, że wrócę do niej chyba od razu, chociaż nigdy nie lubiłam tak czytać książek... Wiem, że to będzie moja swego rodzaju "Biblia" Chyba zamówię sobie jeszcze jedną, bo ten egzemplarz pewnie zaczytam na śmierć ...”

-- Iwona Bukowska, Piła

“Zaczęłam czytac i to co czytam robi tak głębokie wrażenie na mnie i tak to ogromnie przeżywam, że czytając płaczę...”

-- Agnieszka Ruzik, Sundsvall

“Z niecierpliwością czekałam na polskie tłumaczenie książki Johanny Kern 'Mistrz i Zielonooka Nadzieja'. To książka, która zdecydowanie daje nam NADZIEJĘ i jest w pewnym sensie drogowskazem. Czy nasze życie ogranicza się tylko do "tu i teraz"? Czy razem ze śmiercią naszego ciała ktoś wyłączy światło? Czemu służy ta nasza ludzka egzystencja? Już jako mała dziewczynka zadawałam sobie te pytania. Poszukiwałam odpowiedzi poznając różne religie. Jednak nie znalazłam w nich satysfakcjonujących odpowiedzi. Czemu akurat ta czy inna religia uzurpuje sobie prawo do "bycia tą jedyną słuszną"? Zawsze gdzieś pod skórą czułam, że jest wiele dróg do Boga lub Światłości. W trakcie czytania książki Johanny Kern czułam, że jakoś znam te nauki, że one są gdzieś już we mnie. Głęboko ukryte, nieuporządkowane. Prawa opisane w tej lekturze... przecież gdzieś głęboko w swym sercu, duszy je mam i często moje wybory, decyzje są podejmowane jakby intuicyjnie zgodnie z tymi prawami. Myślę, że my z tą wiedzą przychodzimy na świat, ale jest ona jakby zawoalowana. W pogoni za dobrami materialnymi zapominamy o niej. Zatracamy się w iluzji. Tak też gorąco polecam lekturę "Mistrza i Zielonookiej Nadziei". Jest to książka, której nie da się przeczytać i odłożyć na półkę. Do jej lektury wraca się często. Zmusza nas do myślenia, do dalszych poszukiwań i kolejnych odkryć. Za każdym razem czytając odkrywamy ją na nowo.”

-- Beata Dziubińska-Gad, Włochy koło Nowej Słupi

“Ja również mam już tą wspaniałą książkę. Polecam gorąco wszystkim to wspaniałe dzieło. Ja już od czytania pierwszych kartek byłam coraz to bardziej zauroczona, chciałam coraz więcej i więcej. Książkę czyta się jednym tchem. Najcudowniejsze jest to, że bardzo chciałam z tej książki czerpać nauki dla siebie, efekt jest doskonały. Często zaglądam do tej książki i wiem, że ta właśnie książka będzie ze mną już na zawsze.”

-- Sylwia Sewerniak, Gliwice

“Ja - moja największa tajemnica, przyczyna działań, sukcesów, emocji, smutku i szczęścia. Ja - wibrująca cząstka, która dzięki tej książce nabiera rozpędu i wkracza na nieodkryte lądy, która uczy się świata, siebie i odkrywa nieodkryte. Bardzo dziękuję za tą niezwykłą książkę, że mogę ją odkrywać i czerpać z niej siłę i inspirację.”

-- Agnieszka Kalinowska, Lublin

“W życiu nie czytałam 'takiej' książki! Gorąco polecam!”

-- Anka Borczykowska, dziennikarz, Wągrowiec

“Gdyby ktoś zapytał mnie jaka jest najlepsza książka na całym świecie, nie zawahałabym się ani chwili: "Mistrz i Zielonooka Nadzieja”.

-- Anna Młodawska, blogerka, wykładowca UW, tłumacz przysięgły, Warszawa.

Dostępna w

Opinie o: "Mistrz i Zielonooka Nadzieja"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl