Opinie o książce: "Zespół Downa... trudniejsze życie, piękniejszy świat"

Okładka
Maja Chmiel, matka chłopca dotkniętego zespołem Downa, w swej książce snuje opowieść, jak już sugeruje to sam tytuł, o życiu i jego zawirowaniach związanych z pojawieniem się na świecie jej syna, który urodził się z zespołem Downa. Przemierzając kolejne strony książki, dowiadujemy się, jak zmieniało się życie autorki po tym, jak została matką Pawła. W jej słowach odnajdziemy trochę żalu, trochę rozgoryczenia, nie braknie też rozczarowania tymi, którzy nie potrafili obcować z innością chłopca. Spośród tych uczuć przebija jednak ogromna miłość matki do dziecka, miłość, która – posługując się słowami autorki: „wszystko wynagrodzi, każdy...

Opinia

historia o drodze ku wybaczeniu...

Awatar użytkownika
Aneta
(anonimowy)

Książka Mai Chmiel jest wzruszającą opowieścią matki wciąż walczącej o swoje dziecko. Matki, która ma wokół siebie jedynie garstkę tych, którzy pozostali, nie odwrócili się. Którzy przyszli, by choć w milczeniu, obok posiedzieć... Matki , której droga ku wybaczeniu nadal trwa.

24 pażdziernik 2016 12:46

nadzieja w jutro, wiara na dziś, miłość na już...

Awatar użytkownika
Marta W.
(anonimowy)

Książka zmuszająca do refleksji. O wierze, nadziei, miłości. Cierpieniu i niemocy wobec zła, które dzień po dniu odbiera tym zwykłym rodzicom to ich kochane dziecko. O walce matki, którą Bóg wybrał spośród tysięcy. I o tych, którzy zostali, by choć w milczeniu tylko posiedzieć.

24 pażdziernik 2016 12:46

Opinia

Inny nie znaczy gorszy

Awatar użytkownika
stronka
(anonimowy)

Wzruszająca, bardzo osobista, momentami intymna opowieść, napisana przez matkę walczącą o szczęście swojego dziecka. Kobietę, która szuka zrozumienia i przestrzeni, gdzie choć przez moment mogłaby poczuć się rozumiana i bezpieczna.

więcej na: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1002335

24 pażdziernik 2016 12:43

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl