Anatomia zdrady

| Dodano: 19 wrzesień 2016 | Dodana przez: awiola

Share

Okładka

Twoja ocena

Życie po zdradzie istnieje

Czy zdrada w związku grozi każdemu? Jak z całą pewnością stwierdzić, że ktoś nie jest wobec nas szczery, i w jaki sposób postępować w sytuacji, gdy partner jest niewierny? Dlaczego właściwie kłamiemy? Na te i inne pytania odpowiada Wojciech Wypler, specjalista od psychologii kłamstwa, w „Anatomii zdrady”. W księgarniach od 14 września.

Żyjemy w świecie pełnym kłamstw. Nie tylko jesteśmy ich ofiarami, ale także sami kłamiemy. Jednym z najboleśniejszych przeżyć związanych z oszukiwaniem drugiej osoby jest zdrada. Czy można się przed nią ustrzec? Wojciech Wypler, psycholog oraz trener agentów wywiadu, ujawnia sposoby wykrycia i uniknięcia zdrady – w związku partnerskim, przyjacielskim lub rodzinie. Krok po kroku uczy rozpoznawania jej symptomów i demaskowania oszustów. Pokazuje, jak powinnyśmy się zachować w obliczu niewierności. Odejść? Zostać? Wybaczyć, czy nie? A przede wszystkim, jak podnieść się po tym traumatycznym doświadczeniu – pozbyć się depresyjnych myśli, opanować ból i złość oraz zacząć wieść szczęśliwe życie.

„Anatomia zdrady” to książka szczególna, ponieważ jej autor miał do czynienia z zawodowymi kłamcami: szkolił agentów służb specjalnych, aby w sposób wiarygodny potrafili przybierać fałszywe tożsamości. O kłamstwach i podstępie wie zatem wszystko. W swojej książce zawarł szczegółowe rady i praktyczne ćwiczenia psychologiczne, które pokazują, jak racjonalnie zachować się w sytuacji, gdy doświadczyliśmy zdrady. Wnikliwie charakteryzuje różne typy kłamców, dzięki czemu będziemy mogli stwierdzić, czy mamy do czynienia z osobą, która zdradziła jednorazowo, okazjonalnie, czy może jest nałogowym krętaczem. W książce znajdują się także liczne przykłady z praktyki psychologicznej autora i prawdziwe historie z życia jego pacjentów. Czytelnik „Anatomii zdrady” nie tylko dowie się wszystkiego o naturze kłamstwa, ale będzie mógł rozsądnie zadecydować o swojej przyszłości, uwolniony od miotających nim emocji będących konsekwencją negatywnego doświadczenia.

„Jedna ze zdradzanych kobiet, z którymi rozmawiałem, wspominała, że mąż po zatrudnieniu nowej sekretarki bardzo przejmował się jej losem, m.in. trudnościami rodzinnymi, cieszył się jej sukcesami, a także obmawiał próbujących się z nią umawiać pracowników. Mówiła, że to uśpiło jej czujność – nie mieściło jej się w głowie, że mąż może tak otwarcie, bezpośrednio i często mówić o kochance w jej obecności”.

„Kobieta, która zdradziła, tak opisywała zakończenie relacji: wydawało mi się, że wszystko jest skończone, czułam się winna i nie chciałam być tą złą, nie chciałam być ciągłe sprawdzana i wysłuchiwać, jaką jestem niemoralną osobą. Teraz, po latach, żałuję, że z lęku przed negatywną oceną i zazdrością chłopaka, nie poprosiłam go, żebyśmy spróbowali znowu być ze sobą”. (fragmenty książki)

Dostępna w

Opinie o: "Anatomia zdrady"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Anatomia zdrady"

Łatwo o zdradę

Jeszcze nigdy w dziejach ludzkości nie było tak łatwo o zdradę w relacjach partnerskich, jak obecnie, w XXI wieku. Nigdy również nie było tak łatwo zweryfikować prawdomówności bliskiej nam osoby. Żyjemy bowiem w czasach, w których widoczna kiedyś granica pomiędzy prawdą, a kłamstwem, niebezpiecznie się zatarła. Nie dziwi mnie więc fakt potrzeby powstania takiej publikacji. Publikacji, która z pewnością pozwoli ustrzec się przed podstawowymi błędami w temacie wykrywania niewierności.Wojciech Wypler to psycholog,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl