Opinie o książce: "RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy"

Okładka
Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania jest realizowany przez Niemców podczas II wojny światowej projekt budowlany o kryptonimie Riese. Tajemnicą skrywaną przez wykute w skałach sztolnie interesuje się także dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu. Wiosna 1992 roku. Sędzia Laura Szeliga podejmuje pracę we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu. Już wkrótce w ręce Laury wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując...

Opinia

Tajemnica goni tajemnicę

Awatar użytkownika
Isgenaroth
(anonimowy)

W ciągu ostatniego roku obiektywy kamer bardzo często zwrócone były w kierunku Dolnego Śląska. Wiązało się to z poszukiwaniami tzw. „złotego pociągu”. Sam też z ogromnym zaciekawieniem śledziłem doniesienia związane z eksploracją wskazywanego przez poszukiwaczy terenu. Niestety nie doczekaliśmy się rozwiązania zagadki legendarnego skarbu III Rzeszy. Tajemnica nie została odkryta i dalej pozostanie „konikiem” wielu ludzi zainteresowanych regionem. Wspomniane wydarzenia zapewne przyczyniły się do popularyzacji tego przepięknego rejonu naszego kraju, jednak dla mnie – czytelnika, ale także osoby zachwyconej tajemniczym Dolnym Śląskiem – już jakiś czas temu najlepszym jego ambasadorem stała się wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta.

http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1002901

20 pażdziernik 2016 08:09

Opinia

487 stron… RIESE. tam gdzie śmierć ma sowie oczy

Awatar użytkownika
bormann_ewela
(anonimowy)

487 Stron, które wciągnęły  mnie w świat mojej pasji, ale przez pryzmat beletrystyki, powieści pokazującej tajemnice Riese z innej perspektywy.


Jolanta Kaleta – mogę powiedzieć wprost jest już mistrzem w Swoim fachu (a wiem, że jest to pasja), a ” RIESE.  TAM GDZIE ŚMIERĆ MA SOWIE OCZY” potwierdza to w 100%.

Przeczytajcie dlaczego ;)

http://riesetruppe.pl/?p=450

20 pażdziernik 2016 08:08

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl