RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy

| Dodano: 12 wrzesień 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Jesień 1946 roku. Do Głuszycy, niewielkiej miejscowości w Górach Sowich, z tajną misją przybywa zagadkowy mężczyzna. Przedmiotem jego zainteresowania jest realizowany przez Niemców podczas II wojny światowej projekt budowlany o kryptonimie Riese. Tajemnicą skrywaną przez wykute w skałach sztolnie interesuje się także dowództwo NKWD oraz Urząd Bezpieczeństwa w Wałbrzychu.

Wiosna 1992 roku. Sędzia Laura Szeliga podejmuje pracę we wrocławskim oddziale komisji badającej zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu. Już wkrótce w ręce Laury wpadają dokumenty, z których wynika, że jej zmarły ojciec nie był tym, za kogo ona go uważała. Usiłując dojść prawdy, stopniowo odkrywa tragiczną przeszłość rodziców i innych mieszkańców Głuszycy. Wkrótce przekonuje się, że choć od zakończenia wojny minęło wiele lat, zagadkowy kompleks Riese w Górach Sowich wciąż budzi emocje i popycha ludzi do zbrodni.

W powieści odnajdziemy także odpryski wydarzeń oraz dalsze losy bohaterów „W cieniu Olbrzyma” – debiutu literackiego autorki.

Również jako ebook - http://www.ebooki123.pl/riese-tam-gdzie-smierc-ma-sowie-oczy_p623

Źródło: http://tylkorelaks.pl/598-riese-tam-gdzie-smierc-ma-sowie-oczy-9788379005253.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy"

Opinia

Tajemnica goni tajemnicę

Awatar użytkownika

W ciągu ostatniego roku obiektywy kamer bardzo często zwrócone były w kierunku Dolnego Śląska. Wiązało się to z poszukiwaniami tzw. „złotego pociągu”. Sam też z ogromnym zaciekawieniem śledziłem doniesienia związane z eksploracją wskazywanego przez poszukiwaczy terenu. Niestety nie doczekaliśmy się rozwiązania zagadki legendarnego skarbu III Rzeszy. Tajemnica nie została odkryta i dalej pozostanie „konikiem” wielu ludzi zainteresowanych regionem. Wspomniane wydarzenia zapewne przyczyniły się do popularyzacji tego przepięknego rejonu naszego kraju, jednak dla mnie – czytelnika, ale także osoby zachwyconej tajemniczym Dolnym Śląskiem – już jakiś czas temu najlepszym jego ambasadorem stała się wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta.

http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=1002901

20 pażdziernik 2016 08:09

Opinia

487 stron… RIESE. tam gdzie śmierć ma sowie oczy

Awatar użytkownika

487 Stron, które wciągnęły  mnie w świat mojej pasji, ale przez pryzmat beletrystyki, powieści pokazującej tajemnice Riese z innej perspektywy.


Jolanta Kaleta – mogę powiedzieć wprost jest już mistrzem w Swoim fachu (a wiem, że jest to pasja), a ” RIESE.  TAM GDZIE ŚMIERĆ MA SOWIE OCZY” potwierdza to w 100%.

Przeczytajcie dlaczego ;)

http://riesetruppe.pl/?p=450

20 pażdziernik 2016 08:08

Nowa opinia

Recenzje dla: "RIESE. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy"

Śmierć o sowich oczach

Skomplikowana i pełna tajemnic, polska historia, chyba już zawsze będzie wpływać na życie kolejnych pokoleń naszych rodaków. Tezę tę potwierdza w swojej najnowszej książce Jolanta Maria Kaleta, pokazując jednocześnie, że niestety zbyt często to właśnie zło i kłamstwo triumfują nad dobrem i prawdą, zbierając obfite żniwa od tylu już lat. Po lekturze tej książki zaczęłam się zastanawiać, czy nasz kraj jest na pewno taki, jaki się z pozoru wydaje, czyli wolny, na którego nie wpływają żadne, obce siły. Mam co do...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl