(Nie)święci

| Dodano: 3 sierpień 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

(Nie)święci to wciągająca komedia, w której żart przeplata się z aforyzmem, sacrum z profanum, przeszłość z teraźniejszością. Przekonaj się, co mogłoby się stać, gdybyś przypadkiem spotkał świętego!

Była sobie kawiarnia. Sara (feministka), Tomasz (polityk) i Filip (homoseksualista) wpadają do niej, aby na chwilę uciec od zgiełku codziennego życia. Ale nic z tego. Tak się składa, że w tej samej kawiarni melduje się siódemka świętych i błogosławionych, których obecność jest tej antykościelnie nastawionej trójce bardzo nie w smak. Konflikt wisi w powietrzu. I bardzo szybko wybucha.


Książka dostępna na http://tylkorelaks.pl/584-nieswieci-9788379005574.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/nie-swieci_p569 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "(Nie)święci"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka dość przyjemna, choć miejscami ciężko mi było ją czytać. Być może właśnie na fakt, że naszpikowana jest humorem, ironią i niejako szyderstwem. Pomimo, że pokazuje niejako trudny temat i nie dla każdego z Nas będzie to lektura, którą przeczyta z zachwytem i zrozumieniem. Już sam tytuł i okładka dają nam do zrozumienia, że coś tutaj nie pasuje, że możemy się spodziewać niejako konfliktu interesów, ale o tym, każdy z nas musi sam się przekonać. Książka jest bardzo cieniutka, co sprawi, że przebrniemy przez nią błyskawicznie.

http://mojerecenzjeksiazek.blog.onet.pl/2016/11/03/nieswieci/

24 lipiec 2017 14:03

Recenzja

Święci czy nie-święci

Awatar użytkownika

Przyznam się Wam, że sama, mimo iż kiedyś uwielbiałam dramaty już dawno żadnego nie czytałam, dlatego też ucieszyła mnie perspektywa sięgnięcia po "(Nie)świętych" i wiązałam z tą lekturą spore nadzieję. Niestety z żalem muszę stwierdzić, że na na nadziejach się skończyło...

     Akcja dramatu rozgrywa się w kawiarni "Pod Złotym Cielcem" gdzie pojawiają się: feministka-Sara, polityk- Tomasz i homoseksualista- Filip. Wszyscy troje mają dość antyklerykalne poglądy, więc nie cieszy ich pojawienie się grupy Świętych, którzy dodatkowo próbują ich nawracać. Co wyjdzie z tego spotkania? Cóż, nie to, czego się spodziewałam. 
   
Od samego początku bardzo podobał mi się pomysł na fabułę, wydał mi się ciekawy, odważny i nieco kontrowersyjny, więc z wielką przyjemnością zabrałam się za lekturę licząc na kawał dobrej literatury. Niestety nie przewidziałam jednego- że autorka będzie chciała przekazać typowo pro-katolickie wartości i w gruncie rzeczy nie było by to jeszcze tak złe, gdyby nie nachalność z jaką to robi. Czytając "(Nie) świętych" miałam wrażenie jakbym czytała lekturę na lekcji religii i to niestety niezbyt wciągającą.

     "(Nie)święci" to bardzo specyficzna książka, przeznaczona dla dość wąskiego grona odbiorców. Myślę, że znajdą się fani tej publikacji, jednak ja z pewnością się do nich nie zaliczam i drugi raz bym po nią nie sięgnęła.

24 wrzesień 2016 13:32

Nowa opinia

Recenzje dla: "(Nie)święci"

"(Nie)święci"

"(Nie)święci" Doroty Żywczak to książka opowiadająca o wierze. A może raczej o przekonywaniu do niej. Pewnego dnia grupka świętych powraca na Ziemię i pragną zorganizować religijne spotkanie. Tam spotykają trójkę zupełnie obcych sobie ludzi, których łączy tylko jedno: niechęć do Kościoła katolickiego. Czy uda się  zmienić poglądy niewierzących? Czytając tą pozycję można było utożsamić się z bohaterami, którzy byli pokazani ze swojej gorszej strony. Dzięki temu czytelnik mógł zwrócić uwagę na błędy,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl