Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji

| Dodano: 18 marzec 2016 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka jest z gatunku filozofii, psychologii, rozmyślań, dochodzenia do pewnych wniosków. W umysłach ludzkich rodzą się pytania, które determinują, by szukać odpowiedzi dotyczących spraw niepojętych. Pytania te towarzyszą naturze ludzkiej od niepamiętnych czasów, na wszystkich etapach bytowania człowieka. Natura ludzka jest z jakiegoś powodu tak kreatywna, że ciągle szuka zrozumienia, by pojąć to, co niepojęte i wyjaśnić niewyjaśnione. Na tej drodze często napotyka miraże, które bierze człowiek za prawdę obiektywną, by nie dopuszczać empirycznych wyjaśnień, które stoją w sprzeczności z oparami absurdu.

Wygląda na to, że wszystkie istoty rozumne na swej początkowej drodze, tak jak dzieci, skłonne są wierzyć w bajki. Człowiek błądząc po zakamarkach swego umysłu i posiadanej wyobraźni, zaczyna mieszać fikcje i fakty. Nie dopuszcza myśli, że umysł płata mu figle, ulegając sugestiom: czarownika, szamana, wodza, kapłana, króla czy polityka. Ten kto ma opory wewnętrzne kończy jak Sokrates, który musiał wypić cykutę. Dlatego powstało powiedzenie, że pewnych prawd nie mówi się nikomu, gdyż lepiej sobie obciąć język, gdyby mieli ci obciąć głowę.

http://tylkorelaks.pl/478-meandry-natury-ludzkiej-wiary-i-dominacji-9788379005161.html

Źródło: http://www.ebooki123.pl/meandry-natury-ludzkiej-wiary-i-dominacji_p538 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji"

Opinia

Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji

Awatar użytkownika

Podświadomość, która czasami rozwiązuje nasze problemy, czy inne kontrowersyjne sprawy. Czasami robi to bardzo szybko, a czasami potrzebuje na to więcej czasu, ale co najważniejsze, by dojść do jakiegoś rozwiązania, wyrobienia sobie zdania na konkretny temat, wykorzystuje wszystkie siły i prawa natury. Książka wciąga niesamowicie.

13 maj 2016 11:56

Nowa opinia

Recenzje dla: "Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji"

Pomiędzy prawdą a fikcją

O tym, dlaczego tak niestrudzenie dążymy do prawdy i o tym, czym ta prawda tak naprawdę jest, o nowych kierunkach rozwoju naszego świata i o naturze człowieka pisze Tadeusz Zajęcki w swojej pobudzającej do myślenia i mnożącej wątpliwości książce „Meandry natury ludzkiej wiary i dominacji”. Opublikowana nakładem wydawnictwa Psychoskok książka jest lekturą obok której nie można przejść obojętnie. Sięgnąć po nią powinni szczególnie ci czytelnicy, którzy lubią zgłębiać naturę rzeczy, którzy niestrudzenie...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl