Zapach bzu

| Dodano: 29 luty 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Zapach bzu” to książka, gdzie miłość przeplata się z sensacją. Książka o zwyczajnych ludziach, gdzieś na peryferiach metropolii, gdzieś w maleńkim miasteczku na Kujawach i w jeszcze mniejszej wiosce. Ale i tam są ludzie, którzy marzą, pragną, czekają, kochają i nienawidzą, są szczęśliwi i cierpią. Tam spotkać można ludzi, dla których bliscy są najważniejsi i dla ich ochrony są gotowi zabić. Dopóki nie spotkają zawodowców, chęć popełnienia zbrodni pozostaje w sferze teoretycznych rozważań. To oni, zawodowi przestępcy zniewalają ich umysły, podsuwają broń i uczą jak zabić.

Młoda nauczycielka, oddana pracy i dzieciom ma strasznie pokręcone życie. Wcześnie straciła matkę, potem przez lata całe opiekowała się ojcem – kalekim alkoholikiem, który nie miał dla niej odrobiny serca. Ona najpierw marzy o celi klasztornej, a potem o „pięknym rycerzu na białym koniu”. I zjawia się rycerz, a nawet dwóch. Zjawia się też owoc pierwszej, wielkiej miłości – Julka, prześliczny, rezolutny blondasek, w którym kochają się wszyscy.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zapach-bzu_p512 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Zapach bzu"

Opinia

To niewiarygodne, jak jeden wypadek, może odmienić ludzkie życie.

Awatar użytkownika


To niewiarygodne, jak jeden wypadek, może odmienić ludzkie życie
. Joanna, nauczycielka języka polskiego, prowadzi spokojne i bezpieczne życie. Każdy jej powrót ze szkoły jest tak samo emocjonujący, jak przebywanie samemu w pustym domu, bez rozrywek, z niemiłymi wspomnieniami dotyczącymi umierającego ojca. Pewnego dnia kierowca tira wyrywa Joannę z jej codziennej rutyny. Niegroźny wypadek staje się punktem zwrotnym w nieprzewidywalnym życiu bohaterki. Początkowa złość na kierowcę tira, z biegiem czasu przeradza się w zauroczenie. Wypadek staje się początkiem romansu Joanny i czarującego Ambrożego. Mimo iż kobieta czuje się szczęśliwie i bezpiecznie w jego ramionach, wyrzuca go z domu, gdy dowiaduje się, że jest żonaty i jest jedną z jego wielu kobiet.

Aby uwolnić się od myśli o Ambrożym, daje szansę sobie i swojemu koledze z pracy. jednak Julka - owoc miłości jej i Ambrożego - nie pozwala tak szybko pozbyć się mężczyzny z głowy. Jego rzadkie i nieregularne odwiedziny wyprowadzają Joannę z równowagi. Dziecku nie mówi, kim jest jej prawdziwy ojciec, a sama decyduje się wyjść za mąż za Marka - kolegę z pracy. 

Sięgając po książkę jesteśmy przekonani, że sięgamy po romans. To nic bardziej mylnego. Oprócz scen miłosnych, w książce znajdziemy również momenty przepełnione grozą, dramatyzmem i z dreszczykiem emocji. Nie zabraknie w niej również narkotyków, spisków, a także porwania.  Joanna szukając miłości w ramionach innego mężczyzny, naraża siebie i bliskie jej osoby na niebezpieczeństwo. 
Jak daleko potrafią posunąć się dwaj mężczyźni, gdy walczą o kobietę? Ile krzywdy może wyrządzić jeden drugiemu, aby tylko pozbyć się go na zawsze z życia ukochanej? Ambroży z Markiem walczą o Joannę, nie przebierając w metodach i w środkach. Jeden sięga po pomoc do przestępców, inny prosi o nią detektywów. A Joanna nie wie kogo ma wybrać. Serce ciągnie do jednego, a rozum - do drugiego. 

Podsumowując:
Książka jest idealna dla osób, które poszukują lekkiej lektury na długi weekend, ale też dla takich, którzy lubią zagłębiać się w ludzką psychikę, szukając motywów, jakimi kierowali się bohaterowie, i które dość często znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Akcja w książce jest nieprzewidywalna aż do samego końca, co daje duży plus do oceny. 

Moja ocena 9/10

ksiazkowyswiatwyobrazni.blogspot.com

1 sierpień 2016 08:22

Opinia

A co ma do tego zapach bzu?

Awatar użytkownika

Rozpoczyna się walka dwóch „rycerzy” na śmierć i życie. Tylko jeden może z tej walki wyjść zwycięsko. I choć książka kończy się „happy endem”, nie wszystkim taki koniec przypadnie do gustu. A co ma do tego zapach bzu? – tego Wam nie zdradzę :).

1 marzec 2016 13:23

Nowa opinia

Recenzje dla: "Zapach bzu"

happy end i odurzający zapach bzu

Sielankowe krajobrazy, spokojni, zapracowani ludzie i cisza, w którą z hukiem motorów wdzierają się wielkie ciężarówki, rozjeżdżające gminne drogi i roztrącające spokojnych rowerzystów. A za kierownicą każdej z ciężarówek kierowca - trucker. Szczególnym trafem rowerzystka i zabójczo przystojny trucker spotykają się na jednej drodze w tym samym momencie. Od tego się wszystko zaczyna. Dramatyczne spotkanie przemienia się w sielankowy romans. Byłoby tak ślicznie, gdyby nie to, że każde z tych dwojga ma inne...

Otuleni zapachem nadziei

Czy jednak w życiu chodzi wyłącznie o to, by było bezpiecznie? Czasami podejmujemy decyzję kierując się irracjonalnymi pobudkami, jesteśmy z tego powodu niezmiernie rozczarowani sobą, cierpimy nawet, ale – paradoksalnie – po latach, właśnie ten wybór pamiętamy, ten wybór wspominamy jako najlepszy, niesie on bowiem ze sobą dreszczyk emocji, ekscytacje, zachłyśnięcie się szczęściem, życiem i jego pięknem. Taką decyzję podjęła właśnie Joanna, prowincjonalna nauczycielka szkoły podstawowej w Ibiczy. Codzienne...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl