Mozaika

| Dodano: 29 luty 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka krótko mówiąc opowiada o miłości. Tej pierwszej i tej ostatniej. Między mężczyzną i kobietą. Miedzy chłopakiem i dziewczyną. Między rodzeństwem. Co odkrywamy w sobie kochając? Co znajdujemy w tych, których kochamy? Na ile jesteśmy odpowiedzialni za wybory innych?

Na Mozaikę składa się wiele postaci. Są tu dwie siostry, Magda i Wanda, które z latami trochę się od siebie oddaliły. Po wypadku Wandy, Magda zaczyna zastanawiać się nad ich wzajemnymi stosunkami. Wracają wspomnienia o młodości, popełnionych błędach, dawnych znajomych. Pogrzeb Wandy staje się okazją do refleksji dla osób, które tak czy inaczej zetknęły się z nią. Córka Wandy, Malwina, tęskni za możliwością dojrzalszych kontaktów z matką. Partner Wandy, Patryk, nie ma pewności czy był przez nią kochany. Darek, syn Magdy i ulubieniec Wandy, boleje nad śmiercią ciotki, ale uczucie żalu przesłania fascynacja pierwszą miłością. Prawdziwej miłości szukają w tej powieści wszyscy.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/mozaika_p511 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Mozaika"

Opinia

lekturka o miłości

Awatar użytkownika

Książka jest interesująca, ciekawa, a przede wszystkim, nie można się od niej oderwać. Kreacja bohaterów i świata przedstawionego jest bardzo dobra, przez co można pomylić wydarzania z książki z tym, co dzieje się tuż obok nas. Jest to idealne połączenie kryminału, powieści psychologicznej oraz obyczajowej. Jak dla mnie ta pozycja to strzał w dziesiątkę.

29 luty 2016 08:59

Nowa opinia

Recenzje dla: "Mozaika"

Aura tajemniczości

Czytając nowe dzieło Małgorzaty Chaładus pod tytułem „Mozaika” można stracić poczucie czasu. Historia opowiada… no właśnie. Tego nie można skreślić, bo jak sam tytuł mówi, jest wiele wątków, które na końcu tworzą idealny obraz. Poznajemy wielu bohaterów, każdy z nich ma w sobie coś i ukazuje jakąś słabość. Widzimy ich codzienność oraz drugą twarz, która nie zawsze jest dobra. Pani Małgorzata w bardzo dobry sposób wykreowała każdą postać, posiadają one wady, jak i zalety, co jest ciężkie do osiągnięcia,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl