Bezkarni zbrodniarze

| Dodano: 16 luty 2016 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Powieść Stefanii Jagielnickiej „Bezkarni zbrodniarze” to beletrystyczna propozycja dla wytrawnych czytelników. Choć przerażająca w swoim nieludzkim przesłaniu, to jednak pozytywna w kategoriach ludzkiej solidarności, coś jak gorzka czekolada z bakaliami. Już na dzień dobry zauważyć należy, iż powieść nie daje się łatwo zakwalifikować na poziomie tematycznej odmiany gatunkowej w sposób jednorodny, lecz raczej jest formą hybrydy. Prognozuje przyszłość i opiera się na kontekstach społeczno-politycznych w połowie dwudziestego pierwszego wieku, odwołując się przy tym do prawdziwych wydarzeń dwudziestego wieku, czyli mamy zarówno polityczną fantastykę, jak i historię. Linia rozwojowa fabuły jest zdecydowanie społeczno-polityczno-obyczajowa, ale zobrazowana w psychologicznych doświadczeniach głównej bohaterki – dziewięcioletniej niemieckiej dziewczynki Grety, która cierpi na rozdwojenie osobowości, co jest piętnowane, nierozumiane i nieakceptowane w społeczeństwie. Co więcej, w utworze bez problemu można dopatrzeć się wątków sensacyjnych, jak i przygodowych, bo na nich oparta jest konstrukcja akcji. Ponieważ autorka znana jest ze swojego narodowego patriotyzmu, który nieustannie przewija się w jej literaturze, to z tego powodu proponujemy nadać tej powieści miano patriotycznej, zwłaszcza że zawiera ostrzeżenia przed katastrofalną polityką.

http://bonito.pl/k-1698130-bezkarni-zbrodniarze

Źródło: http://www.ebooki123.pl/bezkarni-zbrodniarze_p515 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bezkarni zbrodniarze"

Opinia

Prorocza fantastyka

Awatar użytkownika

Świetna powieść fantastyczna i bardzo na czasie biorąc pod uwagę upadek zachodnio-europejskiej cywilizacji pod naporem islamskich imigrantów. Czyżby czekał nas nowy nazizm, nowe średniowiecze a może Europa zniknie w morzu islamu?

11 kwiecień 2016 12:05

Opinia

Poruszająca

Awatar użytkownika

Wzruszająca, emocjonująca i dająca wiele do myślenia. Taka jest najnowsza powieść Stefanii Jagielnickiej. Autorka po raz kolejny daje nam dowód na doskonałość swojej twórczości. Tym razem przenosi nas w przyszłość, w połowę dwudziestego pierwszego wieku przedstawiając sytuację Niemiec i Europy pod względem społeczno-politycznym. Islamizacja kraju, ruchy prawicowo-ekstremistyczne, odradzający się nazizm to wątki poruszane w książce. A w tle tych makabrycznych przeżyć losy małej Grety, z rozdwojoną osobowością. Z wymyślonym bratem, który daje wielkie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa przed bestialskim ojcem. Mimo, ze Ernest jest postacią wyidealizowaną, daje dziewczynce pewne ukojenie przed złym światem. Los ocala Gretę przed eutanazją, ale wpycha ją w ręce psychiatry, której przypadek, ma uczynić go sławnym profesorem.Tę książkę trzeba koniecznie przeczytać.

11 marzec 2016 12:42

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl