Posłańcy świętego Floriana

| Dodano: 18 listopad 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Główny bohater Robert Kortas będąc w wojsku uczestniczył w misji stabilizacyjnej w Iraku, w której został ranny. Opuścił armię i za namową oraz przy pomocy ojca, oficera straży pożarnej, dostał się do służby w komendzie powiatowej PSP. Niestety, straszny pożar, w którym zginęło starsze małżeństwo, komplikuje jego sytuację w pracy. Zostaje przeniesiony do jednostki ratowniczo – gaśniczej, gdzie popada w konflikt z jego dowódcą, ambitnym kapitanem Roguckim. W międzyczasie uczestniczy w działaniach ratowniczych pobliskiej jednostki ochotniczej straży pożarnej co, jak się okazuje, także negatywnie rzutuje na jego relacje z kapitanem Roguckim.

Tymczasem nowy komendant brygadier Marczak, na polecenie swojego przełożonego, bada zasadność doniesień o nadużyciach w komendzie. Okazuje się, że nie były one bezpodstawne, a w sprawę zamieszany jest kapitan Rogucki. Służbowe perypetie aspiranta Kortasa przeplatają się z jego kolejną zawiedzioną miłością. Dziewczyna, z którą chce budować przyszłość, decyduje się na powrót do męża. Nieudane są też inne związki bohatera książki. Wszystko to sprawia, że coraz częściej myśli o porzuceniu zawodu strażaka. Tymczasem otrzymuje nieoczekiwana propozycję.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/poslancy-swietego-floriana_p489 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Posłańcy świętego Floriana"

Opinia

Interesująca

Awatar użytkownika

Jest to historia byłego żołnierza, uczestnika misji irackiej, który za wstawiennictwem i namową ojca,(byłego oficera straży pożarnej),  podejmuje służbę w powiatowej komendzie PSP. W tym samym czasie następuje zmiana na stanowisku komendanta tejże komendy. Główny bohater chce się urządzić w nowych dla siebie realiach, co nie bardzo mu wychodzi, zarówno pod względem  służbowym, jak i osobistym. Natomiast nowy komendant staje wobec obowiązku wyjaśnienia czy rzeczywiście w komendzie dochodziło do nieprawidłowości.

 

Książka, osadzona w realiach współczesnych, jest próbą pokazania, poprzez osobiste doświadczenia bohaterów, strażackiej służby bez patosu. Poprzez głównego bohatera, a także jego kolegów i przełożonych, starałem się ukazać specyfikę strażackiej służby, zarówno zawodowej jak i ochotniczej. Nie tylko jej blaski, etos, ale też i cienie.

22 grudzień 2015 15:52

Nowa opinia

Recenzje dla: "Posłańcy świętego Floriana"

Blaski i cienie służby

Opowieść na pewno była dla mnie interesującą lekturą. Wiedza, którą otrzymujemy z mediów o zawodzie strażaka zazwyczaj skupia się wokół pozytywów – najlepszym przykładem był emitowany niedawno przez TVP serial “Strażacy”. Lech Lewandowski oprócz blasków, prezentuje także cienie trudnej pracy w straży pożarnej. Szczerze mówiąc spodziewałam się więcej opisów akcji, ratowania ludzi i gaszenia pożarów. Jednak to co otrzymałam, bynajmniej mnie nie rozczarowało. Historia młodego Roberta Koterasa...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl