Moje życie bez ciebie

| Dodano: 16 listopad 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Powieść “Moje życie bez ciebie” to druga już książka Anny Wysockiej-Kalkowskiej. Wcześniejsza - „Kiedy wiosna nie nadchodzi” cieszyła się znacznym rozgłosem i zainteresowaniem. Obecna natomiast, pomimo iż jest historią fikcyjną, stanowi zgrabne i kunsztowne studium psychologiczne przeżywania procesu żałobnego, zwłaszcza w kategoriach emocjonalnych i towarzyskich. Agata, zarówno narratorka jak i pierwszoplanowa bohaterka fabuły, przeżywa szereg odcieni miłości i jej braku. Odrzucona przez rodziców, owdowiała w wieku dwudziestu kilku lat po tragicznej śmierci męża, z którym tworzyła szczęśliwą parę popada w mroki żałobnej depresji.

Autorka posiada oszlifowane literackie umiejętności opisywania stanów emocjonalnych i duchowych, których nośnikiem są przeróżne formy miłości. Ta książka to doskonała propozycja literatury dla kobiet. Pozwala nam spojrzeć na miłość i związki z innymi ludźmi (małżeńskie, rodzicielskie, przyjacielskie, partnerskie, rodzinne, towarzyskie) z wielu perspektyw i przez pryzmat rozmaitych okoliczności. Śmiało można ją także polecić jako lekturę dla kobiet, które utraciły swojego męża lub partnera, a tęsknota i żałoba są dla nich długo trwającym stanem psychicznym i duchowym, i podobnie jak bohaterka, czują się sparaliżowane brakiem najbliższej im osoby.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/moje-zycie-bez-ciebie_p481 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Moje życie bez ciebie"

Opinia

przepiękna opowieść o miłości

Awatar użytkownika

Główna bohaterka Agata mimo młodego wieku przeżyła i doświadczyła wiele stanów emocjonalnych, nastrojów, czy traumatycznych epizodów. Szczęśliwa i odwzajemniona miłość małżeńska, dla goryczy doprawiona odrzuceniem przez własnych rodziców. Śmierć ukochanego męża po zaledwie kilku latach związku, która spowodowała głęboką depresję żałobną i kryzys egzystencjalny. Otoczenie przyjaciół, którzy starają się wesprzeć ją w dramatycznych i traumatycznych wydarzeniach. Mozolna wędrówka ku odrodzeniu i odzyskiwaniu swojego życia, początkowo przez psychoterapię, a później dzięki przyjaźni i otwarciu serca na nową miłość. Czy Agacie uda się wrócić do stanu sprzed tych tragicznych wydarzeń? Czy przezwycięży ból i zacznie żyć jak kiedyś? Najważniejsze wnioski jakie można wyciągnąć po przeczytaniu tej przepięknej powieści to to, by żyć chwilą, celebrować ją. By każdy dzień traktować jak ostatni, gdyż niemożliwym jest przeżycie go jeszcze raz. Ale zobaczyć możemy tez jak wielka jest siła przyjaźni. Jak naprawdę można polegać na prawdziwych przyjaciołach, którzy są koło nas i nie opuszczają nas w najtrudniejszych momentach naszego życia.

18 grudzień 2015 10:56

Nowa opinia

Recenzje dla: "Moje życie bez ciebie"

Powrót z powodów sentymentalnych :)

Odkąd ostatni raz trzymałam w dłoniach książkę Anny Wysockiej-Kalkowskiej minął ponad rok. Rok przeczytanych książek! Rok opisywania swoich wrażeń na blogu! A jednak bardzo się ucieszyłam, gdy usłyszałam, że będę mogła poznać kolejną opowieść autorki, która zawróciła mi w głowie. A czym? Spokojem, prostotą i czystą przyjemnością czytania. Zanim zaczęłam pisać tą recenzję (a właściwie moje wywody – ostatnio zdałam sobie sprawę, że mało który z moich wpisów ma przepisową formę recenzji ;)), wróciłam...

"Moje życie bez ciebie"

Nikt, nigdy nie będzie przygotowany na śmierć bliskich, choćby nawet była to osoba, która długo choruje i cierpi. Aczkolwiek inaczej radzimy sobie z wiadomością o odejściu osoby, która chorowała od dłuższego czasu, a inaczej gdy ta śmierć pojawia się nagle. Śmierć w wypadku samochodowym niesie ze sobą ogromny szok. No bo, jak to, dzisiaj rano widzieliśmy się, a wieczorem okazuje się, że już nigdy nie spojrzymy sobie w oczy. Kiedy umiera człowiek młody, z którym planowało się spędzić resztę życia, mieć...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl