Przepustka z piekła

| Dodano: 5 listopad 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

44 szkice o literaturze i przygodach duszy to zapis wędrówki Andrzeja Franaszka przez świat współczesnej prozy i poezji.

Dzięki wierszom Aleksandra Wata i prozie Stefana Chwina odkrywamy cielesność i duchowość, ból i beznadzieję. Zanurzenie się w twórczości Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego czy Marcina Świetlickiego zaprowadzi nas do lodowatego piekła. Za Tadeuszem Różewiczem, Gustawem Herlingiem-Grudzińskim, Pawłem Huelle czy Olgą Tokarczuk autor stawia pytania o możliwość spotkania Boga i... diabła. Znajdziemy tu również Jarosława Iwaszkiewicza, Philipa Larkina, Jerzego Pilcha, Julię Hartwig, Jana Polkowskiego i Janusza Szubera, Konstantego Jeleńskiego oraz Czesława Miłosza i Zbigniewa Herberta. Przede wszystkim są to jednak eseje o miłości - o jej ogniu i o cenie, jaką za nią płacimy. A także o ekstazie, bliskości serc i ciał będącej - jak w wierszu Marcina Świetlickiego - "przepustką z piekła"...

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "Przepustka z piekła"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku