Sopot 1939. Starcie wywiadów

| Dodano: 21 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

"SOPOT 1939" jest debiutem literackim małżeństwa Zofii i Jana Puszkarow. Powieść jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, które trzymają czytelnika w napięciu od początku do samego końca. Nic nie jest takie, jakim się wydaje, a ludzie nie są tymi, za których się podają.

Powieść można określić mianem thrillera retro. Akcja toczy się na począteku drugiej wojny światowej. W tle rozgrywka wywiadów, miłość i wojna, kasyna, brawurowe akcje i luksusowe transatlantyki. Trójmiasto, Jastarnia, Gotlandia, Podkowa Leśna, Sztokholm i Warszawa. Wydana nakładem Wydawnictwa Psychoskok błyskotliwa powieść, której akcja rozgrywa się w przededniu i w czasie II Wojny Światowej. Fikcyjna fabuła została osadzona w autentycznych wydarzeniach tego okresu w Polsce, Szwecji i innych państwach Europy.

Świeżo upieczone małżeństwo młodych Amerykanów polskiego pochodzenia przyjeżdża latem 1939 roku do Sopotu, aby spędzić miesiąc miodowy oraz założyć własną wytwórnię filmową. Małżonkowie zostają wplątani w serię niebezpiecznych wydarzeń, a otaczające ich osoby nie są tymi, za które się podają. Jedno z małżonków skrywa tajemnicę. Sytuacja wymyka się spod kontroli, wybuch II wojny światowej wszystko komplikuje, a życie pisze scenariusz, który bije na głowę każdą fikcję.

Następna część trylogii ukaże się jesienią 2013, a trzecia jej część pojawi się na półkach jeszcze przed końcem tegoż roku.
Zofia i Jan Puszkarow prowadzą szkołę języka angielskiego od roku 1996, a od 2012 również nauczanie języka chińskiego dla dzieci w szkołach podstawowych w Warszawie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/sopot-1939-starcie-wywiadow_p263 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Sopot 1939. Starcie wywiadów"

Opinia

Przygoda retro

Awatar użytkownika

Fajna powieść sensacyjna, romans i kryminał w jednym i to do tego w stylu retro. Przygody dwojga młodych Amerykanów polskiego pochodzenia, uwikłanych w bezwzględne gry wywiadowcze wrogich sobie państw. Styl retro tej powieści przenosi nas w świat, który odszedł już w zapomnienie wraz z tragedią II wojny światowej. Czyta się przyjemnie i jest sie zaskakiwanym kolejnymi wydarzeniami.

11 grudzień 2013 13:03

Nowa opinia

Recenzje dla: "Sopot 1939. Starcie wywiadów"

Refleksje nad książką Sopot 1939. Starcie wywiadów. Miłość i wojna. Thriller retro

Marta ma już dość żmudnej pracy w piekarni u swego ojczyma, który zadecydował, że jako 15-letnia dziewczyna ma zakończyć edukację i pomagać mu w prowadzeniu interesu. Dla Maksa natomiast nie będzie to pierwsza wizyta w kraju przodków. Klika lat przed lipcowym rejsem był już w Warszawie wśród osób towarzyszących znanej amerykańskiej aktorce, która brała udział w zdjęciach do filmu „Niebezpieczny romans.” To wykształcony młody człowiek, posługujący się biegle kilkoma językami. Młodzi mają w planach założenie w...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl