Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę

| Dodano: 1 pażdziernik 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Jak zgubić 15 kilogramów napełniając swoją duszę. Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela”.
Camino Frances, zwana drogą francuską do Santiago de Compostela do grobu św. Apostoła Jakuba. Choć tak naprawdę, we Francji mamy tylko start przy samej jej granicy z miasteczka Saint Jean Pied de Port i niewielki kilkunastokilometrowy odcinek z prawie ośmiuset, które są do pokonania. Pozostałe odcinku pokonywane są już w Hiszpanii. Corocznie do Katedry w Santiago de Compostela przybywa (oprócz odwiedzających ją zwyczajowych turystów) z różnych Hiszpańskich szlaków pieszo, rowerem czy nawet konno około 240 tys. pielgrzymów z całego świata, a z samej Polski jest ich ponad 2 tys. kobiet i mężczyzn. Co skłoniło autora powieści do pójścia pieszo w tą nieznaną mu wcześniej drogę dowiemy się z dziennika, który prowadził każdego dnia podczas swojej ponad trzydziestodniowej podróży. Autor pokazał nam swoją drogę, swoimi oczami, przeżyciami, spotykanymi ludźmi na niej. Historię samej drogi, która odznaczyła swoje piętno poprzez wieki wędrówek wielu tysięcy pielgrzymów. Swoją opowieść doprawił smakiem kuchni Hiszpańskiej, bo jak pisze, kulturę i ludzi poznaje się również poprzez miejscową kuchnię. Nie uchylając więcej zachęcamy do jej lektury.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/jak-zgubic-15-kilogramow-napelniajac-swoja-dusze_p473 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę"

Opinia

Wiara w jego pozytywną przemianę

Awatar użytkownika


Ta droga znana od wieków. 775 kilometrów pieszo od granicy francuskiej do Santiago de Compostela. Autor wyrusza samotnie, ale jak pisze - przez całą drogę nie jest sam . Przez Hiszpańskie bezdroża, miasta, wioski dociera do celu jakim jest grób Apostoła Jakuba. Pokonując własne słabości, autor spotyka na Drodze takich jak on sam pielgrzymów.

 

„Jak zgubić 15 kilogramów napełniając swoją duszę. Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela”, to książka niosąca dużą dozę optymizmu, w czasach kiedy o potknięcia w naszym codziennym życiu bardzo łatwo. Wtedy jak pisze autor znajdź czas na poznanie swojej życiowej Drogi i pójdź nią.

2 pażdziernik 2015 12:50

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak zgubić 15 kilogramów, napełniając swoją duszę"

Moja Droga Miecza do Santiago de Compostela

Tymczasem jest to opowieść pątnicza o drodze do Santiago de Compostela, miejsca spoczynku Św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Autor w ciągu trzydziestu sześciu dni pokonuje siedemset siedemdziesiąt pięć kilometrów, by dotrzeć do celu. A co widział i co przeżył, opisuje w swojej książce. Dowiadujemy się z niej, że do podjęcia się pątniczego trudu zmusiły autora jakieś niełatwe zawirowania w życiu osobistym. Niedługo stuknie mi 50 lat, dusza przez ostatni rok poraniona...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy