Żółwik Emil i zaczarowane okulary

| Dodano: 28 wrzesień 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Żółwik Emil i zaczarowane okulary” Eweliny Stolarskiej – Cheńko to krótka historyjka o dziecięcej wyobraźni, przyjaźni i radości, którą przynosi umiejętność dzielenia się z innymi.

Codzienne życie wydawało się Emilowi nudne. Rano szedł do przedszkola, potem wracał do domu, bawił się z koleżankami i kolegami, kładł się spać, a na drugi dzień znowu wykonywał te same czynności. Ta powtarzalność zajęć strasznie go nużyła. „Każdego ranka budził się z nadzieją na inny dzień niż wczoraj, na przygodę, natomiast wieczorami marzył i rozmyślał, jak by to było zobaczyć, co znajduje się na końcu tęczy za morzami lub górami. Chciał po prostu, wreszcie zobaczyć coś innego”.

Pewnego dnia w drodze do przedszkola, żółwik Emil znajduje magiczne okulary. Po ich nałożeniu można stać się niewidzialnym, ale nie tylko. Okulary potrafią też spełniać marzenia, a jak wiadomo dzieci mają ich mnóstwo. Emil z przyjaciółmi postanawiają sprawdzić, co znajduje się na końcu tęczy. Zanim jednak tam dotrą, doświadczą przygodę z niemiłym bobrem kapelusznikiem, która jeszcze bardziej zjednoczy grupkę Emila.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/zolwik-emil-i-zaczarowane-okulary_p471 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Żółwik Emil i zaczarowane okulary"

Zawiera spoilery

Opinia

spełniające się marzenia

Awatar użytkownika

Kto z nas nie lubi jak spełniają się nasze marzenia? mamy wtedy potwierdzenie, że jeśli mocno o czymś myślimy i bardzo w to wierzymy, to nasze prośby zostają wysłuchane, a tym samym marzenia spełnione. Takim własnie marzycielem był Emil, mały żółwik, główny bohater bajeczki. Dzień w dzień rozmyślał o tym co znajduje się na końcu tęczy, tak bardzo pragnął przeżyć jakąś niezapomnianą przygodę. Znudziła go już ta codzienna rutyna, a nic ciekawego nie chciało się wydarzyć. Aż tu nagle wydarzył się cud. Dzień rozpoczął się dla Emilka jak zawsze. Wyszykował się do przedszkola. Po drodze spotkał przyjaciół i razem maszerowali, by nauczyć się czegoś nowego. Aż tu nagle zobaczyli leżące na ziemi okulary. Okazały się one niezwykłe, zaczarowane, gdyż po ich założeniu postacie stawały się niewidzialne. To jeszcze nie wszystko. Magia okularów sprawiała, ze spełniały marzenia. A jak wiadomo nie tylko dorośli je mają, bo dzieci mają ich mnóstwo. Mając tak niesamowite okulary, zwierzątka mają niepowtarzalną okazje sprawdzić co znajduje się na końcu tęczy. Zanim jednak dotrą na miejsce spotkają na swej drodze niemiłego bobra kapelusznika, ale dzięki jego zachowaniu przyjaciele żółwika Emila zjednoczą się jeszcze bardziej.

18 grudzień 2015 10:30

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl