Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności

| Dodano: 16 wrzesień 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Uczestnik i świadek tamtych wydarzeń sprzed 25 lat, wówczas jedna z wiodących postaci Solidarności i aktywny polityk, a obecnie profesor ekonomii, Ryszard Bugaj dokonuje, jak sam to określa, próby bilansu polskiej transformacji. Traktując wydarzenia
z przełomu 1989/1990 jako kolejną – w perspektywie historycznej – wielką próbę modernizacji Polski oraz polskiej gospodarki, autor kreśli szeroką panoramę tych historycznych przemian i analizuje ich dzisiejsze skutki. Wynik analizy dobrze oddaje tytuł książki, parafrazujący znane powiedzenie Lecha Wałęsy.
Prof. Bugaj nie ogranicza się jednak do opisu tego, co było, ale – znakomicie rozumiejąc, że proces transformacji nie jest zakończony – proponuje konkretne zmiany w wielu obszarach gospodarki i polityki.
Książka świetnie łączy krytyczną refleksję ze współczesnymi dylematami i wyzwaniami stojącymi przed wciąż modernizującą się Polską.

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "Plusy dodatnie i ujemne, czyli polski kapitalizm bez solidarności"

Opinia

Książka w supercenie!

Awatar użytkownika

Książka do kupienia z 50% na http://www.poltext.pl/b1761-plusy-dodatnie-i-ujemne-czyli-polski-kapitalizm-bez-solidarnosci.htm

17 wrzesień 2015 12:12

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku