Alicja w krainie iluzji

| Dodano: 19 sierpień 2013 | Dodana przez: paulinna

Share

Okładka

Twoja ocena

"Alicja w krainie iluzji" to powieść psychologiczna, w której autorka splotła własne przeżycia z doświadczeniami napotkanych za granicą rodaków. Stworzyła zarys psychologiczny młodej Polki, marzycielki i idealistki, która w miarę dorastania w zderzeniu z polską i emigracyjną rzeczywistością, zmienia się nie do poznania.

Po pobycie w Niemczech i Szwajcarii, Alicji w końcu udaje się spełnić własne marzenia. Z małej wioski przenosi się do Krakowa, gdzie rozpoczyna studia i pracę jako kelnerka. Ciągle odczuwa jednak niedosyt związany z jej wizją szczęścia. W trakcie świątecznego urlopu, w ramach dwutygodniowego zastępstwa koleżanki, wyjeżdża do Anglii, i tam właśnie rozgrywa się główna akcja książki. Tu też pojawiają się zapisane w pamiętnikach wspomnienia, które mają ułatwić poznanie i zrozumienie zachowań bohaterki (jej dzieciństwo, dojrzewanie, praca w Niemczech i Szwajcarii). Oszukana przez koleżankę, trafia do niezwykle osobliwej, londyńskiej kafejki towarzyskiej. Ku jej zaskoczeniu i wbrew własnym przekonaniom, to właśnie w tym miejscu, bez pamięci zakochuje się w pewnym mężczyźnie, co bardzo komplikuje jej życie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/alicja-w-krainie-iluzji_p262 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Alicja w krainie iluzji"

Opinia

Psychologia kobiety

Awatar użytkownika

Interesująca książka szczególnie dla kobiet. Opisuje losy kobiety od dzieciństwa po dorosłość i czyni to w wymiarze jej duszy i wnętrza. Bardzo mi się podobał. Zafascynowałem się samą historią ale także postacią Alicji. Warto przeczytać aby lepiej zrozumieć kobiety w trudnych realiach naszego świata.

11 grudzień 2013 13:38

Nowa opinia

Recenzje dla: "Alicja w krainie iluzji"

Alicja w krainie iluzji oczami #Ivy

Królewna Śnieżka pomagała ścielić łóżko, gdy Zły Wilk stał za oknem, przyglądając się Czerwonemu Kapturkowi pomagającemu Twojej mamie przygotowywać posiłek dla całej rodziny. Krasnoludki układały porozrzucane po całym przedpokoju obuwie, a Calineczka zamiatała niewidoczne gołym okiem drobne warstwy kurzu zalegające na półkach. Nasza wyobraźnia była wyjątkowa. Dalej jest wyjątkowa. Potrafimy wymyślać, tworzyć tak piękne obrazy w naszych głowach, że nikt nie jest w stanie ich odwzorować. Może w pewnym...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl