Glossolalia

| Dodano: 31 sierpień 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Na tom Glossolalia składają się wiersze ubrane w kunsztowne, pełne erudycyjnego przepychu formy, których język osiąga najwyższą miarę elegancji i precyzji. Fetlińska drąży nieustannie materię słów w poszukiwaniu własnego, niezwykłego głosu, potrafiącego wybrzmieć najpełniej w dialogicznych relacjach wobec niezliczonych artefaktów kultury.

Wiersz Fetlińskiej objawia dar "glosolalii" jako medium, odnoszący do poetyckiego sensu treść i wymowę dzieła malarskiego, od tytułu którego został nazwany. Niewyczerpalna rozmowa autorki z dawnymi artystami sztuk plastycznych, poetyckich i filmowych wskazuje kierunek jej twórczej biografii i nadaje wzniosłości mikrozdarzeniom codzienności.

"Metafora dla mnie stanowi główny mechanizm ewolucyjny, w niej odzwierciedla się Byt. Uwrażliwienie choćby kilku osób, zostawienie piętna na ich językach (a przez to myśleniu) - to już budowanie czegoś nowego" - deklaruje Fetlińska w rozmowie udzielonej Przystani! Biura Literackiego, dodając: "Ciągle się rozwijamy wraz z językiem, który stanowi nasze główne narzędzie obrony, nasz największy atut. Moment, w którym żyjemy, znajduje odbicie w naszych słownikach i Poezji, a jednocześnie z każdym czytanym wierszem wpływamy na świat i ludzkość (zaczynając od mikroskali)".

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "Glossolalia"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku