Tumisie O misiach wędrujących Tu i tam

| Dodano: 10 sierpień 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

„Tumisie” Dawida Głodka to książka dla całych rodzin, która opowiada o perypetiach sympatycznych misiów wyruszających w podróż mającą im dać odpowiedź na pytanie, co spowodowało, że dotychczas wartka rzeka płynąca przed ich domem zmieniła się w niewielki strumyczek. Pragną także zdobyć kilka sadzonek świetlistych malin, stanowiących ich ulubiony przysmak. Przewrotny los rzuca je jednak w wir niezapomnianych przygód. Odwiedzają Bobrzą Dolinę w trakcie wodnego festynu i poznają jej mieszkańców. Oferują pomoc w odnalezieniu nowego mieszkania dla Fiodora – napotkanego po drodze kreta. Jednakże w drodze do sadzonek świetlistych malin spadają w otchłań ciemnej jaskini, tam porywa ich wartki prąd strumienia i wyrzuca w Królestwie Fitocenów. Tutaj spotykają samego króla, który oferuje im własną pomoc oraz prosi o przysługę w odnalezieniu magicznej harfy, bez której nie może odbyć się święto lasu. Tumisie zgadzają się pomóc królowi, co otwiera przed nimi drzwi do kolejnych przygód. Realizując prośbę króla Fitocenów, poznają podziemnego trolla, czarownicę Anna czy smoka Tatsu.
Czy bohaterom bajki uda się odzyskać harfę? Czy świetliste maliny znów zagoszczą na stole misiów i gdzie żyją różowe pszczoły?
Koniecznie przeczytajcie opowieść Dawida Głodka o Tumisiach.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/tumisie-o-misiach-wedrujacych-tu-i-tam_p441 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Tumisie O misiach wędrujących Tu i tam"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl