Cypryjska ruletka

| Dodano: 2 sierpień 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Cypr to piękna, gorąca i atrakcyjna dla turystów śródziemnomorska wyspa, wstępując do Unii Europejskiej stała się łatwiejszym celem wakacyjnej podróży dla wielu obywateli wspólnoty. Jednak, jako państwo leżące w pobliżu wybrzeży Turcji, Syrii czy Libanu nie jest jedynie ośrodkiem beztroskiego wypoczynku obywateli krajów o chłodniejszym klimacie. Istnieje drugie oblicze tego kraju. Niewidoczne na co dzień dla plażowiczów, stanowi prawdziwą istotę jego funkcjonowania. Strategiczne położenie sprawia, że ścierają się tu niejasne interesy, konflikty mentalności i walczące ze sobą mafie.
Klimat powoduje, że Cypryjczycy, wydają się leniwi i senni. Także cudzoziemcy, którzy osiedlili się na wyspie, zdają się przyjmować obyczaje jej stałych mieszkańców. Ta asymilacja nie dotyczy jednak wszystkich. Niektórzy przybysze lądują tutaj z całkowicie innymi zamiarami. W klimatyzowanych biurowcach i luksusowych willach toczy się nieustanna walka o wpływy pomiędzy międzynarodowymi organizacjami przestępczymi. Tam właśnie rozgrywa się prawdziwa wojna o władzę nad tym rejonem świata. Szeregowi policjanci i celnicy starają się walczyć z tym procederem, lecz nie przynosi to oczekiwanych efektów. Ich skorumpowani przełożeni nie mają możliwości ani chęci do skutecznej walki ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami.
Na wyspę trafia Rafał Lenart, Polak poszukujący swojego szczęścia w nowym otoczeniu. Los zetknie go z Serbem – Saszą . Niespodziewany ciąg zdarzeń wplątuje Rafała i jego nowego przyjaciela w intrygę, która z czasem przerasta ich najśmielsze wyobrażenia...

Dostępna w

Opinie o: "Cypryjska ruletka"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku