W oczach jej błękitu

| Dodano: 20 czerwiec 2015 | Dodana przez: woczachjejblekitu

Share

Okładka

Twoja ocena

Jean trafił do wywiadu przez przypadek. Jako wypalony pracownik dużego banku, rozczarowany korporacyjnym zakłamaniem, zaczął okradać własną firmę. Z bezsilnej złości, w przekonaniu że uderzy w podstawy systemu. Przyłapany, miał trafić na wiele lat za kratki. Pod wpływem gróźb zgodził się na pracę dla służb specjalnych. Uniknął ciężkiego więzienia, ale stracił samego siebie...

Ginie bezcenny, czyniący cuda obraz Matki Bożej z Guadelupe. Watykan, w akcie desperacji, składa wszystkim wywiadom świata nietypową ofertę: w zamian za pomoc w odzyskaniu malowidła, oferuje współpracę szpiegowską. Ma ona polegać na... dostępie do protokołów spowiedzi.
Wyczuwając okazję, dowództwo francuskiego wywiadu powołuje specjalną grupę do wytropienia malowidła. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się początkowo wydaje.

http://www.e-bookowo.pl/proza/w-oczach-jej-blekitu.html
Fragment:

Gdy po kwadransie weszliśmy do jej apartamentu, niemal tak luksusowego jak mój w ambasadzie, rzuciła krótko i z naciskiem na ostatnie słowo:
– Jestem bardzo pobudzona.
Nim zdążyłem coś powiedzieć, majteczki z delikatnej białej koronki zsunęły się na dywan, legnąc u jej drobnych stóp. Mój wzrok bezwolnie opadł w kierunku ciasnego paska poniżej pępka. Była bardzo kusząca. A ja od dawna nie miałem kobiety.
– A więc blondynka – mruknąłem, poluzowując krawat.
– Najprawdziwsza – uśmiechnęła się słodko. – Ma to dla pana znaczenie?

Źródło: Wydawca

Dostępna w

Opinie o: "W oczach jej błękitu"

Nowa opinia

Recenzje dla: "W oczach jej błękitu"

Więcej grzechów nie pamiętam

Inwigilacja, wywiady, podsłuchy to pojęcia obecnie często używane w naszym życiu społecznym i politycznym. Boimy się wszelkiej maści ingerowania w nasze życie, poznania naszych tajemnic. Tymczasem sami, z własnej woli zdradzamy najtajniejsze sekrety od setek lat. Tak, za każdym razem, gdy decydujecie się na spowiedź, dostarczacie informacji największemu wywiadowi świata. Takim innowacyjnym pomysłem na fabułę swojej powieści zaskoczył mnie Jacek Brzozowski – autor, o którym, jak przypuszczam będzie jeszcze w...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl