Brunatne sekrety

| Dodano: 19 czerwiec 2015 | Dodana przez:

Share

Okładka

Twoja ocena

Wykonując zawód dziennikarza, trzeba być dociekliwym. Trzeba wnikać w istotę tematu, szperać, zgłębiać i wyciągać wnioski. Taki właśnie jest bohater powieści Dariusza Krzywdzińskiego „Brunatne sekrety” – Andrzej Nowak. Na co dzień pracujący w jednej z trójmiejskich gazet, jako dziennikarz śledczy tropi afery i nie boi się zaglądać w najciemniejsze zakamarki. Na potrzeby artykułu rozpoczyna współpracę z dawnym kolegą ze szkolnej ławy, który obecnie mieszka w Berlinie – temat bowiem dotyczy nie tylko półświatka grasującego w Polsce, ale również w Niemczech. Oprócz spraw zawodowych łączy ich także temat z przeszłości. Ponieważ dziennikarz otrzymał po zmarłym dziadku tajemniczy list, w którym opisuje zagadkową sprawę wywozu skrzynek z zamku w Królewcu podczas II wojny światowej, nie potrafi się oprzeć pokusie, by nie zagłębić się w temat. Tym bardziej, że list kończy się wymownymi słowami dziadka, który prosi, by fragment nieznanej dotychczas historii ujrzał światło dzienne. W taki oto sposób Andrzej Nowak oraz Jan Miller – policjant do spraw zwalczania przestępczości zorganizowanej – rozpoczynają wędrówkę nie tylko po różnych krajach, ale przede wszystkim wędrówkę w przeszłość, która okaże się bardziej zaskakująca, niż mogłoby się wydawać na początku.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/brunatne-sekrety_p438 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Brunatne sekrety"

Opinia

Sekrety wciągają

Awatar użytkownika

Dwie płaszczyzny czasowe, dwie zaskakujące historie, dwoje przyjaciół, którzy odnajdują się po latach – to tylko niewielka część fabuły tej wciągającej i zaskakującej powieści. Czytając „Brunatne sekrety”, nie sposób się nudzić – wciągnie cię nie tylko historia bohatera, który pracując jako dziennikarz śledczy, chce zdemaskować grupę przestępczą, której działalność rozpościera się na kilka krajów europejskich.

22 czerwiec 2015 18:38

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl