1945. Wojna i pokój

| Dodano: 27 maj 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Już nie wojna i jeszcze nie pokój. Fascynująca podróż po dwunastu miesiącach strachu, nadziei, euforii i rozczarowania. Najnowsza reporterska opowieść autorki głośnej biografii „Beksińscy...”.

Najnowsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej – autorki bestsellerowej biografii „Beksińscy. Portrtet podwójny” – to reporterska opowieść o najbardziej dramatycznym roku XX stulecia. Autorka wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany (było ich pół miliona), przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Oddaje głos ofiarom, chociaż i katom poświęca sporo miejsca – zwłaszcza kiedy może dzięki temu pokazać powojenne pomieszanie ról i losów.

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "1945. Wojna i pokój"

Nowa opinia

Recenzje dla: "1945. Wojna i pokój"

Magdalena Grzebałkowska – „1945. Wojna i pokój”

O tym dlaczego prawdziwe jest stwierdzenie, że wojna trwała choć przecież faktycznie się skończyła dowiemy się z książki Magdaleny Grzebałkowskiej, która mówi o sobie „ta, która nie przeżyła wojny”. Ludzie, którym dane było urodzić się i dorastać w czasach pokoju mogą mieć problem aby zrozumieć co oznacza piętno wojny. Zakończenie walk, oficjalne ogłoszenie końca terroru nie oznacza przecież, że w jednej chwili wszystko wróci do normy. Wszechobecne zniszczenie nie pozwala uwierzyć, że rzeczywistość...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy