Dźwięk

| Dodano: 14 maj 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Dźwięku nie widać. Na co dzień nie widać go ani trochę, choć czasami aż za bardzo się go czuje. Czy można go zmierzyć lub zważyć? Jaki był najgłośniejszy huk na Ziemi? Dlaczego od hałasu dzwoni w uszach? Czemu pewne stworzenia mają uszy na kolanach? Czy rośliny też porozumiewają się za pomocą dźwięków? Czy dzięki dźwiękom można widzieć? Czy za pomocą dźwięku można coś unieść?

Irena Cieślińska, "Dźwięk"

Na te i inne pytania odpowiedzi szukajcie – już niebawem! – w książce Dźwięk.
Dźwięk to druga po Brudzie książka w serii „Czego nie widać”. Stworzył ją oryginalny duet: Irena Cieślińska, z wykształcenia fizyczka, z zamiłowania popularyzatorka nauki, i Patricija Bliuj-Stodulska, studentka ASP w pracowni prof. Zygmunta Januszewskiego. Nad projektem i składem czuwa niezastąpione studio BIG Design.

Źródło: opis wydawcy

Dostępna w

Opinie o: "Dźwięk"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Dźwięk"

Jeśli nie zobaczyć to choć zrozumieć „Dźwięk”

Otaczający nas świat kryje wiele tajemnic, a najbardziej prozaiczne sprawy mogą okazać się niebywale ciekawe. Dźwięk, który jest wszechobecny w naszym życiu na co dzień nie przyciąga naszej uwagi, bo zdaje się naturalną oczywistością.  Słuchamy przecież muzyki, napotkanych ludzi, odbieramy dźwięki płynące z otaczającego nas środowiska itp.    Wszelkiego rodzaju dźwięki nadchodzące zewsząd są niedostrzegalne. Możemy poczuć ich obecność lecz nie ujrzymy nic. Oczywiście niektórzy mogą uznać,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy