ABY KONTRAHENT ZAPŁACIŁ

| Dodano: 7 kwiecień 2015

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka prezentuje, co zaznaczono w podtytule, formy płatności i sposoby ich zabezpieczania w obrocie krajowym.
Z noty wydawcy:
Porządek rynkowy daje kontrahentom dużą swobodę w kształtowaniu formy wzajemnych rozliczeń. Ramy dla tej swobody tworzy oczywiście prawo. Prawo porządku rynkowego jest na tyle liberalne, że zasadnicze rozstrzygnięcia zależą tylko od woli stron.
Mówiąc najogólniej rozliczenie może przybrać postać zapłaty gotówką lub przelewu należności z konta na konto. Zapłatę gotówką można stosować w transakcjach o niewielkiej wartości - gotówkę trzeba przecież policzyć, posortować, odpowiednio przechowywać. Wbrew pozorom rozliczenia gotówkowe nie sprzyjają również nawiązywaniu trwałych więzi współpracy i zaufania między partnerami i stanowią margines życia gospodarczego. Książka traktuje więc głównie o rozliczeniach bezgotówkowych. Autor starał się w niej reprezentować punkt widzenia wierzyciela. Wszędzie, gdzie to było możliwe, znalazły się uwagi o różnym,, w zależności od zastosowanej formy płatności, ryzyku nieotrzymania przez wierzyciela należności.

Dostępna w

Opinie o: "ABY KONTRAHENT ZAPŁACIŁ"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl