ZAKUPY PO POLSKU. Ochrona praw i formy płatności

| Dodano: 7 kwiecień 2015

Share

Okładka

Twoja ocena

Każdy z nas występuje w życiu w wielu rolach, w tym - bodaj czy nie najczęściej - w roli konsumenta. Kupując towar czy usługi, zwłaszcza te wykraczające poza zakupy bieżące, codziennie powinniśmy mieć świadomość praw jakimi w tych transakcjach dysponujemy i ryzyka na jakie możemy być narażeni finalizując te transakcje. Ryzyko to wynika zarówno z braku wiedzy po stronie konsumentów co do ich uprawnień (a czasem i obowiązków), jak i z tego, że w transakcjach z profesjonalnie działającym sprzedawca konsument jest wyraźnie słabszą stroną stosunku prawnego. Ryzyko konsumenta tkwi także w braku umiejętności oceny, czy ma on do czynienia z autentycznymi znakami pieniężnymi i nieumiejętności doboru właściwego instrumentu płatniczego do realizowanej transakcji.
Książka wpisuje się w nurt wielotorowej działalności z zakresu edukacji finansowej, mającej szczególnie istotne znaczenie w walce z wykluczeniem finansowym jako jednym z przejawów wykluczenia społecznego.

Dostępna w

Opinie o: "ZAKUPY PO POLSKU. Ochrona praw i formy płatności"

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl