Wieczór nad rzeką zdarzeń

| Dodano: 26 luty 2015 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Janusz Kondratowicz – poeta polskiej piosenki, autor ponad siedmiuset piosenek, z czego prawie dwieście stało się przebojami, tworząc dziś kanon polskiej muzyki rozrywkowej. Autor między innymi takich hitów jak: „Tyle słońca w całym mieście”, „Powrócisz tu”, „Biały Krzyż”, „Zaopiekuj się mną”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jaka jesteś Mario” czy „W drodze do Fontainebleau”. W bardzo szczerej, momentami zaskakującej rozmowie z Rafałem Podrazą zdradza tajemnice polskiego show biznesu. Dlaczego Irena Jarocka nie zrobiła światowej kariery? Jak naprawdę wyglądały relacje małżeńskie Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego? Co było powodem wyrzucenia Krzysztofa Klenczona z Czerwonych Gitar? W czym Urszula Sipińska była lepsza od Maryli Rodowicz? I w końcu dlaczego Władysław Szpilman nie lubił Wiery Gran? Te i wiele innych pytań nie pozostało bez odpowiedzi. „Wieczór nad rzeką zdarzeń” – to swoisty artystyczny testament zmarłego 2 lipca 2014 roku wybitnego autora tekstów i poety

Źródło: http://www.oficynar.pl/index.php/shop/ksiazki/wieczor-nad-rzeka-zdarzen-detail ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wieczór nad rzeką zdarzeń"

Opinia

Rewelacja

Awatar użytkownika

Czytałem już pierwszą recenzję i muszę się z Wani nią podzielić
www.oficynaR.pl
PIERWSZE RECENZJE
Hanna Wronkowska: "Przeczytałam. Książkę czyta się znakomicie. Jej treść jest bardzo ciekawa - szczególnie, że pan Kondratowicz jest w niej zaskakująco szczery. Książka nie spodoba się wielu osobom... Nie może - moim zdaniem - spodobać się Natalii, gdyż prawda Kondratowicza o Kukulskim jest porażająca. Wypowiedzi Kondratowicza są wyjątkowo pozytywne dla Anny Jantar, tymczasem postać Kukulskiego jest całkowicie odmitologizowana. Myślę, że prasa kolorowa (niestety) zrobi z tych informacji użytek. Ciekawa jest opowieśc o Klenczonie, o Figlu, o Majdaniec, ale wiele wątków jest tylko lekko poruszonych np. nie ma odpowiedzi dlaczego Szpilman nie lubił Wiery Gran. Rzeczywiście Kondratowicz był bardzo szczery, a Jego subiektywne opinie mogą czasem zdumiewać. Nie wyobrażam sobie jaką miałby rozmowę z Kukulskim, gdyby obaj dziś żyli. Miałby chyba - moim zdaniem - trochę problemu z lojalnością. Kondratowicz wkłada kij w mrowisko z pełnym rozmysłem. Widac, że był to człowiek mocnego charakteru, znający swoją wartość i chyba bezkompromisowy. Jego relacje z ludźmi nie były latwe (nawet ta zerwana więź z dziecmi o tym świadczy). Jedno jest pewne - książka Wieczór nad rzeką zdarzeń to wspomnieniowy hit, dlatego właśnie, że jest bezkompromisowa, do bólu szczera, subiektywna i nie wahająca się dotykać drażliwych spraw, których każdy jest ciekawy. Kondratowicz nieźle namieszał. Zdumiała mnie Jego opinia o Irenie Jarockiej. Uważam, że chyba niezasłużona. Ale cóż... to Jego wspomnienia, Jego opinie, Jego słowa. Zawsze miałam utrwalony Jego obraz jako spolegliwego, często się wzruszonego, delikatnego człowieka, a tu - w książce - pokazał niezły pazur, pisząc o swoim wlasnym środowisku. 
Zobaczymy co teraz z tej książki wyniknie.Może być gorąco. Poza tym sprawy biograficzne, bardzo ciekawe są jednak zbyt powierzchowne (wątek w Sobieszowie) bardzo ciekawy. Książka jest za krótka, ale wiem, że w jej kontynuacji przeszkodził los. Poczytałabym jeszcze.."

26 luty 2015 14:32

Opinia

Polecam

Awatar użytkownika

Dla tych co lubią książki biograficzne to prawdziwy rarytas - myślałam ze zajmie mi kilka wieczorów, a tutaj zaledwie jedna noc została zarwana :) Ale tak wciągająca treść, tak przyjemnie się ją czytało, ze wprost nie mogłam się od niej oderwać!!!!
Wiele ciekawostek ze świata polskiego show biznes. Na pewno ta książka wzbudzi zainteresowanie Czytelników. Polecam serdecznie!!!!

26 luty 2015 14:20

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl