Turkusowa dusza

| Dodano: 23 luty 2015 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

„Turkusowa dusza” Marty Kopeć to historia burzliwej i nietypowej miłości. To także opowieść o ludzkich wyborach i ich konsekwencjach.

Atrakcyjna, odważna i inteligentna Pamela postanawia opuścić dysfunkcyjny dom rodzinny i zamieszkać u brata. W drodze do nowego mieszkania zostaje zaatakowana przez złodzieja, z opresji którego ratuje ją tajemnicza postać. Proponuje „ona” dziewczynie zawarcie pewnego paktu, na który siedemnastolatka przystaje. Od tej pory droga życiowa dziewczyny wiedzie przez niebo i piekło. Anioł stróż i diabeł, którzy nagle pojawili się w życiu Pameli powodują, że nastolatka jest rozdarta wewnętrznie, ponieważ chciałaby być i z jednym i z drugim. Nie zgadza się na to jednak ani demon ani anioł. Dziewczyna sama musi dokonać tego trudnego wyboru, a w zasadzie dokona tego jej serce.

W literackim świecie Marty Kopeć roi się od demonów, wampirów i innych stworów o niezbyt przychylnym nastawieniu do innych. Czy możliwe jest, że diabły potrafią kochać, nawet jeśli jest to sprzeczne z regulaminem „piekła”? A czy w aniołach potrafi zrodzić się złość czy nienawiść? Kto zdobędzie miłość dziewczyny, dobro czy zło?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/turkusowa-dusza-1_p409 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Turkusowa dusza"

Opinia

Zaskakująca

Awatar użytkownika

„Turkusowa dusza”, to historia miłosna ubrana w tak popularną wśród młodzieży formę literatury fantasy. W tej formie przenikają się style dark fantasy i urban fantasy. Akcja powieści rozgrywa się bowiem częściowo w Nowym Jorku, częściowo w ciemnych odmętach piekła i częściowo wśród aniołów w niebie. Główną bohaterką tej historii jest siedemnastoletnia Pamela, postanawiająca opuścić toksyczną matkę i zamieszkać w mieszkaniu brata. W drodze zostaje zaatakowana przez złodzieja. Napastnik zadaje jej ciosy nożem. Dziewczyna umarłaby, gdyby nagle nie pojawiła się postać, która proponuje jej zawarcie paktu. W zamian za oddanie części duszy, Pamela nie straci życia. Dziewczyna zgadza się i od tej pory zaczyna się jej droga przez niebo i piekło nie tylko w dosłownym znaczeniu, również przez niebo i piekło uczuć, namiętności i rozterek. Szybko okaże się bowiem, że od śmierci uratował ją syn Lucyfera o imieniu Dagon, który na Ziemi przyobleczony jest w ciało niezwykle atrakcyjnego młodzieńca. Jakby tego było mało, u boku Pameli pojawi się także jej anioł stróż – Fabian. I on, dla ratowania dziewczyny ze szponów demona, przybierze ludzką postać. I również będzie to postać młodego chłopaka, za którym wzdycha mnóstwo dziewczyn. Demon i anioł rozpoczną walkę o duszę Pameli. Szybko się jednak okaże, że jest to walka nie o duszę lecz o serce młodej, atrakcyjnej nastolatki. Kto zdobędzie jej miłość, anioł czy diabeł?

Przeczytajcie, a dowiecie się.

11 marzec 2015 10:25

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl