Szeptem

| Dodano: 9 luty 2015 | Dodana przez: Aga Pietruszewska

Share

Okładka

Twoja ocena

Inspiracją dla nowego zbioru opowiadań "Szeptem" Vitala Voranaua stały się pogańskie tradycje, medycyna ludowa i "szeptuństwo" białoruskiego Polesia i Podlasia.
18 tekstów zebranych w książce opartych zostało na materiałach zgromadzonych podczas podróży po rejonie białorusko-polskiego pogranicza.
"Szpetem" ukazała się na rynku w wersji dwujęzycznej: polskiej i białoruskiej. Ilustrację wykonał białoruski artysta Uładzimir Bludnik.
Książka wydana została w ramach stypendium artystycznego Prezydenta miasta Białystok.

Dostępna w

Opinie o: "Szeptem"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Szeptem"

Świat szeptuch

Świat ten odchodzi powoli w zapomnienie. Świat zamów szeptuch, które dzięki dziedziczonej wiedzy i darowi, potrafią zrobić to, czego nie są w stanie dokonać dyplomowani lekarze. I można nazywać je różnie - znachorkami, szamankami czy czarownicami, jednak nie ulega wątpliwości, iż świat szeptuch jest pełen barw i kolorów, a więc warto o nim pisać.Vital Voranau to urodzony w 1983 r. w Mińsku, białoruski pisarz, wydawca, tłumacz a także wykładowca akademicki. Jest współzałożycielem i przewodniczącym "Białoruskiego...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku