Kubańskie kłamstewko

| Dodano: 5 luty 2015

Share

Okładka

Twoja ocena

System komunistyczny nie tylko pochłonął miliony ludzi na całym świecie, ale także zmusił ludzi do opuszczenia swoich ojczystych ziem. Książka zawiera osiem prawdziwych historii dysydentów z Kuby, którzy w pewnym momencie zdecydowali się opuścić wyspę. Każda z tych historii jest zupełnie inna. Jednak wszystkie te historie połączył obowiązek opuszczenia Kuby ze względu na przekonania polityczne oraz warunki panujące na Kubie.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/kubanskie-klamstewko_p421 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kubańskie kłamstewko"

Opinia

Interesująca treść

Awatar użytkownika

Życie w ciągłym strachu, pod presją niespodziewanego aresztowania, brak pracy, często także jedzenia – takie realia panowały kiedyś i panują do dziś na Kubie. Trudno w to uwierzyć, bo żyjemy w społeczeństwie rozwijającym się, demokratycznym, a dzięki dowodowi osobistemu możemy bez problemów podróżować do wielu krajów Unii Europejskiej. Nikt nas nie ogranicza, nie mówi, co mamy studiować, nie narzuca, gdzie pracować. Na Kubie jest inaczej. Ta piękna wyspa położona na Morzu Karaibskim przez lata rządzona ręką Fidela Castro ciągle pozostaje pod dyktatorskimi rządami tej rodziny. Panuje na niej wiele absurdów, które w XXI wieku trudno pojąć. By poznać losy kubańskich emigrantów, zapoznaj się z książką „Kubańskie kłamstewko”. To wywiady, które autorka przeprowadziła z ludźmi, którzy urodzili się i żyli na Kubie, ale ostatecznie z różnych przyczyn wyspę opuścili. Dziś, mieszkając w wolnym świecie, opowiedzieli swoje historie, mówiąc, jak naprawdę wygląda życie na tej wyspie.

11 marzec 2015 11:58

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl